true

ویژه های خبری

true
    امروز سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

دشتستان بزرگ: رییس شورای شهر سعدآباد در گفتگو با دشتستان بزرگ در توضیح دلایل انصرف ۱۴ داوطلب از ۱۶ داوطلب شورای این شهر از حضور در انتخابات آتی گفت: عدم شرکت ما در انتخابات خواسته مردم شهر سعدآباد بوده و ما نیز به خواسته آنان تمکین می کنیم.

به گزارش دشتستان بزرگ، وی افزود: شهریور ماه سال گذشته نامه‌ای از طرف شورای سعدآباد مبنی بر احداث درمانگاه تامین اجتماعی به مسئولین مربوطه ارسال شد، درخواست مذکور با توجه به گلایه مردم این شهر و نبود امکانات لازم در بخش و شهر سعدآباد بود، اینجا بخشی است که هفتاد سال از مرکزیت در آن می گذرد و همچنان نه خبری از امکانات در آن است و نه شاهد ارتقاء بخش هستیم.

محمد قلی زاده اضافه کرد: متاسفانه هیچ گونه امکاناتی در شهر سعدآباد وجود ندارد و روزانه شاهد به انزوا رفتن این شهر هستیم، تنها یک درمانگاه روستایی فاقد تجهیزات داریم که بهره برداری و استفاده لازم از آن انجام نمی شود، چرا که آن را در شان مردم این بخش نمی دانیم.

رئیس شورای شهر سعدآباد ادامه داد: سعدآباد باید به شهرستان ارتقاء پیدا کند، از ۴۰ سال پیش تاکنون، آبپخش و شبانکاره دوبار ارتقا یافته که یک بار از روستا تبدیل به شهر شده و بار دیگر شاهد بخش شدن هر دو بوده‌ایم.

وی افزود: با اینکه سعدآباد از سال ۱۳۳۳ تاکنون بخش بوده، روز به روز شاهد کاهش امکانات و بی توجهی بیشتر به این بخش بوده ایم.

محمد قلی زاده اضافه کرد: سعدآباد جمعیتی کافی برای شهرستان شدن دارد، چرا که دارای ۲۰ روستا، جمعیت ۴۰ هزار نفری ثابت و ۱۵ هزار نفری غیر ثابت است، باید توجه داشت که تاکنون سه بار نیز از طرف استانداری برای شهرستان شدن سعدآباد موافقت های لازم را گرفته ایم.

رییس شورای شهر سعدآباد اذعان داشت: اکنون به ما اجازه شهرستان شدن را نمی دهند، با آن که در وزارت کشور مشکلی برای شهرستان شدن سعدآباد وجود ندارد اما استانداری با ما موافقت نمی کند، این در حالی است که در استان های همجوار مانند فارس، خوزستان و کهگلویه بویر احمد شاهد ایجاد شهرستانهایی با ظرفیت و جمعیت کمتر به منظور افزایش بودجه و رسیدگی بیشتر هستیم اما باید چنین اجحافی در حق ما شود.

وی تصریح کرد: شهرستان هایی در کشور داریم که جمعیت بسیار کمتری داشته اما مسئولین دلسوزانه پای کار بوده و به حق آنها رسیدگی شده است، متاسفانه در بخش سعدآباد با توجه به عدم رسیدگی به مشکلات و نبود امکانات کافی شاهد مهاجرت مردم بخش به بخش های همجوار هستیم.

قلی زاده ادامه داد: چرا تقاضای ما برای مسئولین اعتباری ندارد و به ما که نماینده های مردم بوده هیچ اهمیتی نمی دهند؟ به حوزه درمان استان، استاندار و فرماندار نامه زده و اعلام کرده و زمین برای احداث درمانگاه هم اهدا کردیم تا شاهد احداث درمانگاهی باشیم که نیاز درمانی مردم سعدآباد را برطرف کند اما متاسفانه مسئولین به ما گفتند که درمانگاه را به شبانکاره داده و با درخواست شما موافقت نمی شود.

قلی زاده خاطرنشان کرد: ما نیز نماینده مردم بوده و به خواست مردم نیز با توجه به شرایط پیش آمده برای سعدآباد، انصراف از شرکت در انتخابات بوده که اکنون اهمیت داده ایم، سعدآباد باید به شهرستان ارتقاء یابد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader