true

ویژه های خبری

true
    امروز سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

 

 دشتستان بزرگ :هر چقدر شانس تقابل سرخابی‌های ایران در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان کمتر شده، احتمال یک تقابل سرخابی دیگر افزایش یافته است. احتمال زیادی وجود دارد که استقلال ایران و استقلال تاجیکستان، در مرحله یک هشتم نهایی با هم بازی کنند. استقلال تاجیکستان با نام استقلالی و رنگ پیراهن پرسپولیسی، همیشه مورد توجه اهالی فوتبال ایران بود. این توجه دورادور، با نتایج این فصل استقلال تاجیکستان در لیگ قهرمانان بیشتر هم شده است. شاید مرحله بعد، رویارویی نماینده هم‌نام ایران و تاجیکستان باشد.

۱. در صورتی که استقلال بازی آخرش مقابل الشرطه را ببرد، با هر نتیجه‌ای غیر از پیروزی الدحیل در بازی با الاهلی سرگروه می‌شود و به مرحله بعد می‌رسد. استقلال تاجیکستان و الهلال هم در گروه‌شان هم امتیاز هستند و استقلالی‌های قرمزپوش بخاطر تفاضل گل بهتر در صدر قرار دارند. در صورتی که استقلال تاجیکستان بازی آخر مساوی کند و الهلال ببرد، احتمالا آن‌ها به عنوان تیم دوم صعود می‌کنند. ۴ حالت مختلف، برای رویارویی استقلال صدرنشین و استقلال تاجیکستان به عنوان تیم دوم گروه وجود دارد. محتمل‌ترین حالت صعود همزمان استقلال تاجیکستان، الوحده امارات و النصر عربستان به عنوان تیم دوم است.

۲. اگر استقلال تاجیکستان بازی آخرش را ببرد، صدرنشین قطعی گروه خواهد بود. استقلال هم در صورت پیروزی مقابل الشرطه و برد الدحیل مقابل الاهلی، به عنوان تیم دوم گروه صعود می‌کند. ۲ حالت، برای برخورد استقلال‌ها وجود خواهد داشت. محتمل‌ترین حالت در این مورد هم صعود استقلال ایران، الهلال عربستان و الوحده امارات به عنوان تیم دوم است. اتفاقی که روی کاغذ، جزو محتمل‌ترین سناریو‌های روز آخر محسوب می‌شود.

۳. در صورت صدرنشینی همزمان استقلال تاجیکستان و استقلال ایران، باز هم در یک حالت ممکن است آن‌ها در مرحله یک هشتم نهایی با هم روبرو شوند. اینکه الهلال، الاهلی و السد به عنوان تیم دوم بالا بروند. این حالت، بسیار بعید خواهد بود. چون فقط در شرایطی رقم می‌خورد که النصر بتواند السد را شکست دهد و الوحده با اختلاف گل به گوا ببازد.

در حالت دوم شدن دو تیم هم، شانسی برای رویارویی آن‌ها وجود ندارد. با این حال، حالت‌های پرتعداد در صورت صدرنشینی یکی از استقلال‌ها و دوم شدن دیگر استقلال، باعث شده رویارویی این دو تیم در دور بعد لیگ قهرمانان بسیار محتمل به نظر برسد. برخورد تیم‌های هم‌نام عربی در آسیا، بار‌ها رخ داده و حالا دو تیم فارسی زبان ممکن است چنین شرایطی را تجربه کنند.

منبع:فوتبال ۳۶۰

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader