true

ویژه های خبری

true
    امروز سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

 دشتستان بزرگ : ناشر آلمانی کتاب «مبانی نظری و عملی تزریق گاز» تالیف دکتر آذین استاد دانشگاه خلیج فارس بوشهر و امین ایزدپناهی دانش‌آموخته این دانشگاه را منتشر کرد.

به گزارش دشتستان بزرگ ؛ روابط عمومی دانشگاه خلیج فارس اعلام کرد: کتاب «مبانی نظری و عملی تزریق گاز» تالیف دکتر رضا آذین رئیس مرکز تحقیقات نفت و گاز (OGRC) دانشگاه خلیج فارس و امین ایزدپناهی دانش‌آموخته دانشگاه خلیج فارس و کارشناس مرکز تحقیقات نفت و گاز از سوی انتشارات اسپرینگر انتشار یافت.

https://cdn.yjc.news/files/fa/news/1400/2/9/13884225_345.jpg

مولفان در این کتاب در خصوص جنبه‌های مختلف تزریق گاز از عملیات حفظ فشار تا ازدیاد برداشت نفت (EOR)، ذخیره سازی گاز زیرزمینی (UGS) و جذب و ذخیره کربن (CCS) مطالبی نگاشته‌اند.

نویسندگان در این کتاب جزئیات و خصوصیات منحصر به فرد و معیار‌های خاصی در خصوص، معادلات موازنه مواد، رفتار فاز، مهندسی مخزن، طراحی خوب، جنبه‌های عملیاتی، امکانات سطح و مسائل زیست محیطی را بیان  کرده‌اند.

دکتر آذین رئیس مرکز تحقیقات نفت و گاز (OGRC) دانشگاه خلیج فارس بوشهر، دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته مهندسی شیمی و مدرک دکترای مهندسی نفت از دانشگاه صنعتی شریف است که بیش از ۲۲ سال تجربه تحقیقاتی و مشاوره دانشگاهی در بخش بالادستی و پایین دستی نفت و گاز دارد و تا کنون بیش از ۱۰۰ مقاله منتشر کرده است.

او در زمینه‌های تخصصی مهندسی مخزن نفت/گاز، PVT و رفتار فاز مایعات مخزن، جذب و جداسازی کربن، تاسیسات تجهیزات فرایند شیمیایی و سطح و انرژی به فعالیت مشغول است.

این پژوهشگر و مدرس دانشگاه دو سال موفق به کسب جایزه محقق برجسته دانشگاه خلیج فارس شد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader