true

ویژه های خبری

true
    امروز سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

دشتستان بزرگ: فرماندار گناوه گفت: زلزله ۵.۹ ریشتری ۲۹ فروردین ماه امسال براساس برآوردهای صورت گرفته تاکنون ۱۵.۵ میلیارد تومان به بخش‌های عمومی این شهرستان خسارت وارد کرده‌است.

به گزارش دشتستان بزرگ؛ غلامرضا مهرجو در گفت وگو با ایرنا افزود: خسارت‌های وارد شده در حوزه‌های برق ۳.۵ میلیاردتومان، آب ۲ میلیاردتومان، کشاورزی (دام و طیور) سه میلیاردتومان و اماکن مذهبی، مصلای جمعه و مساجد هفت میلیاردتومان برآورد شده‌است.

زلزله ۱۵.۵ میلیارد تومان به بخش‌های عمومی گناوه خسارت وارد کرد

وی اظهارکرد: در این زلزله به پنج مسجد در روستاهای بخش مرکزی، اثر تاریخی حسینیه خان بندرریگ و مصلای جمعه شهر گناوه خسارت وارد شد.

فرماندار گناوه گفت: همچنین ۴۰۰ واحد مسکونی در جریان وقوع زلزله خسارت دیدند که  از این مجموع ۲۱۵ واحد در روستاها  بوده‌است.

وی افزود: خسارت‌های وارده به واحدهای مسکونی در سطح روستاها و شهر بیشتر شامل تخریب دیوار و ترک خوردگی منازل است که نیاز به تعمیر و بازسازی دارند.

فرماندار گناوه یادآورشد: بیشتر  واحدهای مسکونی آسیب دیده در روستاها جزو بافت‌های فرسوده است و از استحکام لازم برخوردار نبودند که برای مقاوم سازی و احداث جدید در عملیات آواربرداری با رضایت ساکنان تخریب می‌شوند.

مهرجو گفت: خسارت‌های زلزله شهرستان گناوه پس از بازدید و ارزیابی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان برآورد و ثبت و در گزارشی به استانداری بوشهر ارایه شده‌است.

فرماندارگناوه بیان کرد: آواربرداری از واحدهای مسکونی آسیب دیده در دست انجام است که پس از پایان یافتن، مرحله ساخت و ساز و تعمیرات شروع خواهد شد.

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر در ساعت  ۱۱:۱۱ روز یکشنبه ۲۹ فروردین در ۲۸ کیلومتری شهرستان گناوه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داد و تخریب دیوارهای خانه‌ها، ریزش کوه، شکستن شیشه‌ها و اثاثیه منازل مردم و مصدومیت ۶ نفر شد.

هم اینک خدمات زیرساختی از جمله، برق، تلفن ثابت و اینترنت مناطق زلزله زده برقرار است

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader