true

ویژه های خبری

true
    امروز جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

 دشتستان بزرگ : مدیرکل صدا و سیمای مرکز بوشهر گفت: این مرکز در سال نکوداشت بوشهر به عنوان پایتخت قرآنی ایران اسلامی بیش از ۵۰ هزار دقیقه برنامه رادیویی، تلویزیونی، خبری و فضای مجازی را در گستره استانی، ملی و فراملی تولید و پخش می‌کند.

صدا و سیمای بوشهر ۵۰ هزار دقیقه برنامه قرآنی در سال ۱۴۰۰ پخش می‌کند

به گزارش  دشتستان بزرگ  به نقل از روابط عمومی صداوسیما؛ سید حسین ناظر افزود: بوشهر از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان نخستین پایتخت قرآنی ایران اسلامی در سال ۱۴۰۰ برگزیده شد و صدا و سیما با هدف نکوداشت و معرفی ظرفیت قرآنی این استان به تولید و پخش برنامه‌های متنوع می‌پردازد.

وی عنوان کرد: از این میزان برنامه سازی ۲۰ هزار دقیقه در رادیو و رادیو نما، ۲۵ هزار دقیقه در تلویزیون و سامانه زیرنویس و پنج هزار دقیقه در حوزه خبر و فضای مجازی پخش می‌شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز بوشهر اضافه کرد: مردم ایران بخش‌هایی از برنامه‌های نکوداشت بوشهر پایتخت قرآنی  را از شبکه‌های استانی، قرآن،  بین‌المللی خبر و چند شبکه‌ سراسری دیگر تماشا می‌کنند.

ناظر با اشاره به ظرفیت های عالی استان بوشهر و ضرورت نام‌گذاری و تصویب «بوشهر پایتخت قرآنی ایران اسلامی» گفت: شرایط ویژه و ظرفیت‌های بسیار بالای استان بوشهر مانند روستای چارک نخستین دهکده شاخص قرآنی کشور، وجود ۳۴۰ موسسه قرآنی و خانه‌های قرآن شهری و روستایی با ده‌ها قاری و حافظ بین المللی و تدوین سند راهبردی چشم انداز ۲۰ ساله فعالیت‌های قرآنی سبب شد بوشهر نخستین پایتخت قرآنی ایران اسلامی در سال ۱۴۰۰ انتخاب شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader