true

ویژه های خبری

true
    امروز سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

دشتستان بزرگ: چندی پیش پایگاه خبری دشتستان بزرگ، با انتشار مطلبی با تیتر ” شهردار را مجبور به استعفا می کنیم!” بر وجود سنگ اندازی هایی در خصوص ادامه فعالیت محمدی به عنوان شهردار برازجان، اشاره کرد.
به گزارش دشتستان بزرگ، انتشار این مطلب اما به مذاق برخی از شوراییان ناخوشاید آمد، به نحوی که واکنش خود را با انتشار مطلبی اعلام کردند.
مطلبی که توسط رئیس شورای شهر برازجان جهت انتشار به پایگاه خبری دشتستان بزرگ ارسال و با تیتر ” هیچ شخص یا مقامی در شهرستان و استان اجازه دخل و تصرف در تصمیمات شورا را ندارد” منتشر شد.
جدای از حاشیه های ایجاد شده و واکنش مخاطبین پیرامون این مطلب، طی آن احتمال استیضاح و یا استعفای شهردار رد شده بود.
با گذشت مدتی از انتشار این مطالب، چندی پیش شهردار برازجان با انتشار پستی تامل آمیز بر وجود مخالفت ها صحه گذاشت.
مطلبی با این عنوان که:”پسرم اصلا دلگیر مباش، پدرت از روز اول جلو بعضی ها با تمام توان ایستاده. اینها ناچارند دست به هر کاری بزنند تا ما را از مردم جدا بکنند اما نمی دانند که من و تو خدا را داریم”.

اما در ادامه این امر و چگونگی عملکرد شورا با شهرداری که به عنوان مردمی ترین شهردار برازجان شناخته شده، پیگیری هایی را از سوی یکی از اعضای شورای شهر برازجان که از ابتدای شروع به فعالیت تاکنون با شهردار، همراهی خوبی داشته، انجام دادیم.
سیده خدیجه حسینی در این خصوص به دشتستان بزرگ گفت: در ابتدا بر خود لازم و ضروری می بینم که در خصوص چگونگی انتخاب مهندس محمدی بعنوان شهردار برازجان توسط شوارای فعلی، مطالبی را خدمتتان عرض کنم.
وی ادامه داد: بیش از سه سال پیش همزمان با شروع به فعالیت پنجمین دوره شورای اسلامی شهر برازجان، افراد متعددی بعنوان گزینه شهرداری به ‌شورای شهر معرفی و پیشنهاد شدند، برخی دارای رشته تحصیلی مرتبط و سابقه کار در شهرداری و متاسفانه برخی بدون داشتن رشته تحصیلی مرتبط و فاقد حتی یک روز سابقه کار در مجموعه شهرداری و نهادهای مربوطه بودند.


این عضو شورای شهر برازجان افزود: از بین گزینه های مطرح شده، نظر من و یکی دیگر از همکاران بر انتخاب آقای مهندس محمدی بود و داشتن بیش از ۱۵ سال سابقه کار در مجموعه شهرداری و حسن شهرت و اخلاق نیکوی ایشان را از عمده دلایل خود اعلام کردیم، البته در آن زمان مشاهده شد که برخی، رفاقت، نسبت های خویشاوندی و گرایش سیاسی گزینه های شهرداری را به معیارهایی نظیر تخصص، تعهد، توانمندی و حسن سابقه ترجیح میدهند.
وی خاطر نشان کرد: در بین گزینه ها، برخی نسبت به دیگری از آرا نسبتا بهتری برخوردار بودند ولی در آن برهه هیچکدام آرا کافی(۴ رای) جهت شهردار شدن را بدست نیاوردند.
حسینی بیان داشت: عدم کسب آرا کافی برای هر یک گزینه ها باعث شد تا اعضای شورا به چند گروه تقسیم شوند و در ادامه برخی از همکاران به کرات افراد مختلف را جهت همسو کردن نظر اینجانب با گزینه مدنظر خود وارد مذاکره کنند ولی با توجه به ایمان و اعتماد قلبی اینجانب به توان مهندس محمدی، هیچگاه از موضع خود کوتاه نیامده و‌ بر انتخاب خود پافشاری کردم تا بالاخره نظر برخی از همکاران به سمت مهندس محمدی جلب شد و پس از کلی کشمکش، محمدی بعنوان شهردار منتخب برازجان انتخاب شد.
وی ادامه داد: پس از انتخاب مهندس محمدی، نشانه های مخالفت و نارضایتی در نگاه و رفتار برخی اعضای شورا به چشم می خورد تا اینکه بالاخره در سال دوم شورا پروژه استیضاح شهردار را رقم خورد، بطوری که دو نفر از همکاران بیش از ۷۰ سوال را کتبا به شهرداری ارسال کردند و بدنبال همین موضوع، مهندس محمدی هم در صحن علنی شورا حضور پیدا کرد و در جلسه اول به بیش از ۲۰ سوال مطرح شده پاسخ داد ولی شاید بدلیل عدم کسب آرا کافی جهت استیضاح(۵ رای) مابقی سوالات هیچوقت مطرح نشد و محمدی بکار خود ادامه داد.
این عضو شورای شهر برازجان اظهار داشت: از آن زمان تاکنون هنوز هم شاهد، سنگ اندازی مستقیم و غیر مستقیم برخی افراد در فضای رسانه ای از طریق ساخت کلیپ های تصویری و پیامهای تخریبی سازمان یافته و‌ مهندسی شده در گروه ها و اجتماعات مجازی علیه شهردار برازجان هستیم بطوری که به نظر می رسد این رویه شروعی جدید برای استیضاح مهندس محمدی باشد.
وی افزود: همچنین بارها برخی اعضای شورا و دست نشانده های آنان در خصوص استیضاح مهندس محمدی با اینجانب وارد مذاکره شده اند ولی با توجه به رضایت حداکثری شهروندان برازجانی از مهندس محمدی و‌ همچنین مشاهده توان کاری ایشان، هرگز به پیشنهادات مغرضانه و حتی وعده های آنان اعتنایی نکرده و مادامی که مهندس محمدی با تمام توان خود در این مسیر قدم برمی دارد، هیچگاه از حمایت ایشان دست بر نخواهم داشت و به کسانی هم که قصد استیضاح مهندس محمدی را در سر می پرورانند، توصیه می کنم که به رای شهروندان برازجانی احترام بگذارند، چرا که یقین دارم اگر چنین کنند مردم از آنهای روی برگردانده و دیگر به انها اعتماد نخواهند کرد.
حسینی اظهار داشت: باتوجه به عملکرد مهندس محمدی و جلب رضایت حداکثری شهروندان، بویژه به جهت نزدیک شدن به پایان دوره این شورا و شهرداری، هرگز موافق استیضاح شهردار نیستم و همواره ضمن انجام وظیفه و رسالت قانونی خود مبنی بر نظارت و ارزیابی عملکرد مجموعه شهرداری، در جایگاه شورایی بعنوان یک مشاور در کنار شهردار خواهم بود.
وی در خصوص ارزیابی عملکرد شهردار برازجان نیز گفت: ضمن احترام و ‌پاسداشت زحمات شبانه روزی ۳۲ شهرداران ادوار گذشته شهر برازجان و طلب توفیق روز افزون سایر آن عزیزان، به درگاه خداوند منان، همانگونه که مردم شریف برازجان هم استحضار دارند، عملکرد شهرداری برازجان، عملکردی مطلوب و رضایتبخش بوده است که البته بی انصافی است که این رضایتمندی را صرفا به‌ پای مهندس محمدی نوشت، بلکه یکایک معاونین، مدیران، کارشناسان، پرسنل خدوم و زحمتکش شهرداری و سایر سازمان های مخلتلف زیر مجموعه شهرداری نظیر اتوبوسرانی و اتش نشانی بویژه پاکبانان و حتی بخش های خصوصی و‌شرکت های تحت امر و‌ پیمانکاران پروژه های مختلف شهری نیز در تحقق این رضایتمندی، نقش به سزا و موثری داشته اند که در اینجا سر تعظیم و ارادت به پیشگاه یکایک این بزرگواران فرو اورده و دعاگوی تک تک این عزیزان هستم.

دیدگاه ها

14 پاسخ به “ماجرای پست جنجالی شهردار برازجان چه بود؟/ عضو شورا: شروعی جدید برای استیضاح محمدی! + عکس”

 1. ناشناس گفت:

  آقای محمدی بهترین شهرداری که تا به حال برازجان به خود دیده

 2. اصغر گفت:

  خدا خیرت بده بی بی
  فقط خوت و حاج محراب
  باقیش….

 3. فاطمه گفت:

  برای چی باید شهردار استیضاح بشه؟واقعا مهندس محمدی و مجموعشون تو این مدت شهر رو آباد کردن،واقعا آدم خوبی هست و هم تخصص لازم رو داره داره هم مردمی و پای کار هست.

 4. مسلم گفت:

  سلام شما که اینقد تعریف وتمجدید ازشهردار میکنی میشه بگی چکار کرده برلی شهر یکیشو نام ببرلطفا. ودرضمن خانه های مسکن مهر برازجان یا همون بسیجیان ده سال ازعمرش میگذرد وهنوز متقاضیان سردرگم هستند وپولشون خوردن ویک ابم روش وتحویل نشد که نشد. هنوزم بگم؟

 5. ازادی بیان گفت:

  حمایت خانم حسینی از اقای محمدی فقط یک دلیل دارد.و آن هم در قدرت نگه داشتن اقای ….. معاون ….. هست.خانم حسینی به هیچ وجه دلش برای …… نسوخته و فقط برای ……. حمایت میکند

 6. محمد گفت:

  مسلم تو که هنوز فرق مسکن مهر رو با پروژه مسکن ایثارگران نمیفهمی و نمیدونی این پروژه ها یکیش دست دولت و دیگریش دست پیمانکار طرف حساب قوای مسلح هست بهتره کلا در هیچ زمینه ای دیگه اظهار فضل نکنی و خودتو مضحکه نکنی 🙂

 7. ناشناس گفت:

  آقا مسلم ظاهرا از حقوق شهروندی و وظایف شهری شهرداری ها خودت هیچ اطلاعی نداری.
  جهت اطلاع:مسکن مهر یک پروژه ی ملیست و در حیطه ی کاری شهردار و شهرداری نیست.
  بد نیست یه نگاهی به پرونده ی عمرانی شهرداران ما قبل ار مهندس محمدی هم یه نگاهی بندازی تا تفاوت رو احساس کنی.یا که فکر کنم توی برازجون زندگی نمیکردی

 8. مهران آزمون گفت:

  درود بر مهندس محمدی با وجود تلاش بی وقفه

 9. حسین گفت:

  در برازجان هیچ مسئولی نمیتونه خدمت کنه با این بی اخلاقی های افراطی و عجیب

 10. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید جناب آقای شهردار واقعا دستت درد نکند بسیار زحمتکش و مردمی هستن اگر کشور ما ده تا ازاین نمونه شهردار دلسوز وصادق وپاک داشت حالا این روزگار ما نبود

 11. بادبان گفت:

  خالو مسکن مهر ربطی به شهردار نداره,برو از آقای استاندار پیگر باش

 12. احسان گفت:

  من موندم چرا مردم شهر برازجان چیزی نمی‌گویند.چرا این داستان به این روشنی رو جمع نمیکنن.چرا باید این همه کار سکنی تو کار بهترین شهردار بشهچرا باید

 13. حسین گفت:

  سلام مسکن مهر و بسیجیان چه ربطی به شهرداری داره برادر یا خواهر اول بدون که شهردار سابق برازجان پشت مسکن بسیجیان است و پیمانکار و اعتبارات و ناظر ربطی به شهرداری نداره . چرا همه چی قاطی میکنی مثل اینکه بگن پایتخت ایران کجاست جواب بدهی آب هوا برازجان گرمه

 14. میثم محمد پور گفت:

  سلام . قضاوت کنید اما با اطلاعات و آگاهی . آیا اطلاع دارید طی مصوبه مجلس در سال ۹۶ پول هنگفتی از ارزش افزوده ی نفت و گاز استان به شهرداری برازجان هم رسید که قبلا از این پول ها در شهرداری نبود. در سال های ۹۷ و ۹۸ و ۹۹ بیشتر هم شده است. این همممممممممممممممممه پوووووووووووووول هر سال بیش از چند ده میلیارد تومان واریز شده است. بخدا شهردارهای قبلی هم اگر این پول را داشتن همین کارها را انجام می دادند البته ضربدر صد. اینجا و امروز پول هست که تفاوت ها را در چشمان شما نمایش داده است. نه مدیریت و یا پاکدستی و القاب اینچنینی . حقوق شهروندی این هست که با مردم با آمار و اطلاعات صحبت نمایید نه فقط شعار و عوام فریبی نمایید سرکار خانم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader