true

ویژه های خبری

true
    امروز یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲

دشتستان بزرگ- حسین سوزنده: معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در نشست با اصحاب رسانه دشتستان اظهار داشت: ما به عنوان متولی رسانه در استان وظیفه حمایت از رسانه ها را داریم.

 

وحید حیدری افزود: حامی تمامی رسانه های استان بوده و اقداماتی در حوزه ساماندهی و سر زدن به رسانه ها صورت گرفته است، ما تمام تلاش خود را داشته که طبق قانون مطبوعات عمل شود.

 

وی اضافه کرد: قانون گفته و مشخص کرده رسانه در حوزه خود مستقل است اما چهارچوبی دارد، رسالت رسانه نقد بوده و حرف مردم نیز به گوش مسئول رسانده شود، نقد خوب بوده اما سیاه نمایی ایراد دارد.

 

معاونت فرهنگی رسانه ای اداره کل ارشاد استان بوشهر اذعان داشت: ما از نقدها استقبال می کنیم، دو سه مورد را با اختیار خود تذکر داده ایم، تمام تلاش خود را داشته که از رسانه ها حمایت شود چون رسانه جریان ساز بوده و ایجاد حرکت نیز برای ما اهمیت دارد، اما در حوزه محتوا باید دقت بیشتری شود، محتوای جامعه ساز و اخلاق مدار را باید استفاده کرد.

 

حیدری تصریح کرد: رسانه صرفا یک مسئله اقتصادی نبوده و بخش اعظمی از آن فرهنگی است، در نشریات سراسری اخبار استان پوشش داده شود، بعضی از نمایندگان نشریات سراسری وجود دارند که از آگهی های استان استفاده کرده اما هیچ خبری از استان منتشر نمی شود، رسانه یک محور جریان ساز بوده و به جامعه جهت می دهد.

 

کارشناس امور مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر نیز در این نشست اظهار داشت: رسانه هایی که دوست دارند فعالیت کرده اما مجوز نداشته حداقل درخواست خود را داده تا مراحل قانونی آن طی شده و چهارچوبی وجود داشته باشد.

 

ده پویه افزود: رسانه های سراسری که از بوشهر آگهی دریافت کرده لزوما آگهی های استان را نیز پوشش داده و به عنوان یک وظیفه به آن نگاه شود، رسانه ها آگهی دستگاهی را منتشر کرده اما دستگاه پول آن را پرداخت نمی کند، قانون دست ارشاد را باز گذاشته و دستگاه های دولتی تا یک ماه بیشتر فرصت پرداخت هزینه به رسانه را ندارند.

 

وی اضافه کرد: جهت حل مشکل بیمه رسانه ها، ۳ راه وجود دارد، رسانه مکتوب به اسم کارگاه تا ۵ نفر اسم برای بیمه رد می کنند، از طریق صندوق هنر نیز می توان بیمه کرد که بخشی را شخص و بخشی را اداره ارشاد پرداخت می کند، البته بیمه صندوق هنر نیز یک سری نواقص نسبت به بیمه کارگاه دارد.

 

کارشناس امور مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر ادامه داد: از معایب بیمه صندوق هنر می توان به اینکه سختی کار، بیمه بیکاری و مرخصی ندارد نیز اشاره کرد،

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader