true

ویژه های خبری

true
    امروز پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲

دشتستان بزرگ: سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: امروز دوشنبه ۱۰ بهمن با تکمیل مراحل شناسایی قربانیان حادثه زلزله خوی، جسد سه قربانی این حادثه به خانواده‌های آنان تحویل شد.

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور در زلزله شنبه شب (۸بهمن) شهرستان خوی، سه نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند که یک جسد روز بعد از حادثه (یکشنبه) و پیکر ۲ قربانی دیگر با تکمیل مراحل شناسایی، صبح امروز دوشنبه (دهم بهمن) به خانواده‌ها تحویل داده شد.

ستار قلی زاده ۳۷ ساله، رویا عبدالله پور ۱۱ ساله و ستار شیرافکن ۶۵ ساله سه قربانی زلزله شهرستان خوی هستند.

در گزارش پزشکی قانونی آمده است: علت فوت یکی از قربانیان حادثه در دست بررسی است که پس از روشن شدن نتایج آزمایش‌ها، تعیین و به مقامات قضایی اعلام خواهد شد.

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲۱:۴۴ شنبه، هشتم بهمن ماه شهر خوی در آذربایجان غربی را لرزاند که طبق اولین گزارش‌ها، خسارت، مصدومان و بویژه قدرت آن بیش از زمین لرزه ۲۸ دی، ۱۳ مهر امسال و حتی اسفند سال ۱۳۹۸ این منطقه بود.

این زمین لرزه در مرز ایران و ترکیه و در قدرت ۵.۳ ریشتری اتفاق افتاده، ولی دقیقه به دقیقه، دقت اعلام قدرت بیشتر شد تا اینکه موسسه لرزه نگاری دانشگاه تهران، قدرت آن را ۵.۹ ریشتر در عمق ۷ کیلومتری زمین و بسیار نزدیک به مختصات زمین لرزه ۲۸ دی ماه در منطقه فیرورق خوی اعلام کرد.

با توجه به شدت بیشتر زمین لرزه و اینکه طبق برخی گزارش‌ها، این زلزله علاوه بر شهر‌های ارومیه و سلماس و برخی شهر‌های استان آذربایجان شرقی در برخی کشور‌های دیگر از جمله ترکیه و ارمنستان هم احساس شد، لذا انتظار می‌رود که میزان خسارت‌های آن بیش از زلزله‌های گذشته باشد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader