true

ویژه های خبری

true
    امروز یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲

دشتستان بزرگ: دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر از کشف بیش از ۱۱ تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تا کنون در این استان خبر داد.

کشف بیش از ۱۱ تن مواد مخدر در استان بوشهر

به گزارش دشتستان بزرگ، عقیل خرم آبادی در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر بیان کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا کنون ۱۱ هزار و ۱۰۴ کیلوگرم انواع مواد مخدر از سوی دستگاه‌های مسئول مبارزه با مواد مخدر در استان کشف و ضبط شده است.

وی افزود: این کشفیات شامل تریاک، حشیش، شیشه، هروئین و گراس و سایر مواد مخدر سنتی و صنعتی بوده است.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان گفت: در این مدت ۱۶ باند کلان قاچاق مواد مخدر در این استان متلاشی شده و یک‌هزار و ۸۵۱ نفر مرتبط با جرائم مواد مخدر دستگیر شده‌اند.

به گفته وی حدود ۵۰ درصد مواد مخدر کشف شده در مسیر ترانزیت دریایی بوده و قبل از ورود به استان بوشهر در حوزه استحفاظی شهرستان‌های جنوبی در دریا و سواحل کشف شده است.

خرم آبادی گفت: بیشترین کشفیات مواد مخدر از سوی اداره کل اطلاعات و پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان بوشهر صورت گرفته است.

وی بیان کرد: یاریگران زندگی از جمله طرح‌های مهم و اثرگذار در حوزه فرهنگی و پیشگیری است که با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و با همکاری همه دستگاه‌های فرهنگی به‌ویژه اداره کل آموزش و پرورش در دست اجرا است.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر ادامه داد: در زمان حاضر ۴۲ هزار و ۶۰۰ دانش آموز در قالب ۸۵۲ مدرسه نسبت به ایجاد کانون یاریگران زندگی در استان بوشهر اقدام کرده‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر نیز گفت: دهه مبارک فجر و سایر مناسبت‌های ملی، مذهبی و فرهنگی فرصت و ظرفیت مناسبی است که با روش‌های نوین و خلاقانه فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی در جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه و بویژه جامعه هدف در استان بوشهر برنامه‌ریزی و عملیاتی شود.

اکبر پورات افزود: یکی از عوامل موثر در کاهش آسیب‌های اجتماعی و مبارزه با مواد مخدر ایجاد کارآفرینی و توانمندسازی معتادین ترک کرده است که زمینه اشتغال آنان را فراهم خواهد ساخت که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه فرد معتاد مجرم نیست و دچار بیماری شده که نیازمند توجه و کمک‌رسانی است، گفت: فنی و حرفه‌ای و سایر دستگاه‌های مرتبط باید در راستای مهارت افزایی و کارآفرینی معتادان برنامه‌ریزی هدفمندی داشته باشند و اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی نیز با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای در راستای هدایت آنان جهت اشتغال پایدار اقدام لازم را انجام دهد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار تاکید کرد: تمامی دستگاه‌های عضو شورای مبارزه با مواد مخدر و سایر دستگاه‌های مرتبط باید حمایت لازم و برنامه‌های تخصصی در حوزه خود در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در اولویت وظایف کاری و فرهنگی خود قرار دهند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader