true

ویژه های خبری

true
    امروز یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
اختصاصی دشتستان بزرگ/ مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر خبر داد:

دشتستان بزرگ: مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر در گفتگو با دشتستان بزرگ از پیش بینی برداشت ۱۰۶ تن گندم در استان بوشهر خبر داد.

 

به گزارش دشتستان بزرگ، جمال زارعی با اعلام این خبر افزود: با توجه به اینکه برای برداشت گندم ۵ گام در نظر گرفته شده و اولین گام نیز پیش خرید بوده است، ۱۶ مرکز برای خرید گندم پیش بینی کرده ایم، طبق هماهنگی های انجام شده با جهاد کشاورزی، پیش بینی شده است ۵۵ هزار تن از اراضی آبی و ۵۱ هزار تن گندم از اراضی دیم در استان بوشهر برداشت شود، آماری که حکایت از برداشت ۱۰۶ هزار تن در مجموع را دارد.

 

وی اضافه کرد: از این رو وابستگی نسبت به تامین گندم از طریق واردات نداشته اما به طور کل نیاز مصرفی ما ۱۳۰ هزار تن بوده که با توجه به پیش بینی برداشت محصول، احتمال کمبود ۲۰ هزار تن برای مصرف استان و در نتیجه واردات آن مانند سال گذشته از استان خوزستان وجود دارد.

 

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر در پاسخ به دشتستان بزرگ در خصوص میزان اراضی زیر کشت در استان نسبت به سال گذشته، اظهار داشت: طبق برآوردی که ما داشته ایم، با توجه به آگاهی کشاورزان در سال جاری از وضعیت خوب بارندگی، سطح بیشتری زیر کشت رفته است.

 

زارعی در خصوص نگرانی درباره میزان و وضعیت بارندگی در پایان سال جاری نیز افزود: تنها نگرانی ما در خصوص بارندگی در اسفند بوده که طبق پیش بینی و جمع بندی اداره هواشناسی، در پایان سال نیز باران داریم، خسارت به گندم کشاورزان نیز از دیگر دغدغه های ما به شمار رفته که تاکنون هیچ گونی خسارتی در استان بوشهر به ما گزارش نشده است.

 

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته استان بوشهر به عنوان اولین استان در کشور پول گندم را به کشاورزان پرداخت نمود و در تلاش بوده که در سال پیش رو نیز وضعیت به همین گونه ادامه پیدا کند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader