true

ویژه های خبری

true
    امروز یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
اختصاصی دشتستان بزرگ/ رپیس اداره محیط زیست دشتستان هشدار داد:

دشتستان بزرگ: رئیس محیط زیست دشتستان در گفتگو با دشتستان بزرگ اظهار داشت: متاسفانه آمار زنده گیری پرنده هایی مانند بلبل، یاکریم، قمری و… در دشتستان رو به افزایش است.

 

به گزارش دشتستان بزرگ، طاهره موسوی افزود: پایه رژیم غذایی در زمان جوجه بودن برای پرنده های ذکر شده، پروتئین است، پروتئین نیز با استفاده از تغذیه لارو حشرات آفات نخل، تامین شده که با این کار خود به خود کنترل بیولوژیکی آفات نباتی انجام می شود.

 

وی اضافه کرد: با کنترل آفات بر روی نخل، درخت نیازی به سم پاشی نداشته و در نهایت سم کمتری وارد طبیعت و در پی آن زندگی انسان می شود.

 

رئیس محیط زیست دشتستان اذعان داشت: با حذف این پرنده و زنده گیری آنها برای صادرات به کشورهای عربی، آسیب بسیار زیادی به اکوسیستم های کشاورزی و انسانی وارد می شود، در مقابل کشورهای عرب همسایه نیز با رهاسازی این پرنده ها در فضای سبز شهری علاوه بر اینکه از زیبایی آنها در سطح شهرهای خود بهره می برند، از مزیت کنترل آفات درختان توسط پرنده ها نیز استفاده می کنند.

 

موسوی خاطر نشان کرد: کشاورزان باید روی این مسئله حساسیت لازم را داشته و از صید پرنده ها در باغ خود جلوگیری کرده تا از مزیت وجود آنها بره برداری کنند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader