true

ویژه های خبری

true
    امروز یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

دشتستان بزرگ- حسین سوزنده: مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر اظهار داشت: زمانی که ما آمدیم ۶ ماه حقوق پرداخت نشده بود و ۱۶ میلیارد بدهی مجموعه بود، البته تمام حساب های مجموعه نیز بسته شده بود، تا امروز حقوق ها بروز شده و تلاش های ما نتیجه داد.

به گزارش دشتستان بزرگ، احمد دشتی زاده صبح یکشنبه در نشست با اصحاب رسانه افزود: ۳ پرونده بزرگ اقتصادی داشته که یک پرونده ملکی ۱۲۴ هکتار زمین را تحت عنوان شهرک گردشگری گرفته که فرد مورد نظر یکی از ابربدهکاران ملی است، متاسفانه تبلیغات خاصی داشته و  با وعده های دهن پرکن همراه بوده است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر اضافه کرد: مدیرعاملان جدید بر علیه این اقدام طرح دعوی کرده و متاسفانه اصل سند را باطل نمی کنند، اما ما که آمدیم از استاندار خواستیم که ورود کرده و تمامی مسئولین نیز در این مسئله حمایت خوبی کردند، در نهایت در یکی از شعب دادگستری پیگیر پرونده هستیم، اگر قانون اجازه دهد نیز اصل سند را باطل کرده و کار را اینگونه پیش ببریم.

وی اذعان داشت: زمین متری ۷ هزار تومان در آن زمان قیمت داشته که متری ۱.۵۰۰ از فرد خریدار زمین پول دریافت می شود.

دشتی زاده تصریح کرد: پرونده دوم ملکی نیز تحت عنوان بازارچه وجود داشته که طی آن زمین را متری ۷ هزار تومان به فروش رسانده اما پرداختی صورت نمی گیرد، تنها چک داده شده و پاس نمی شود اما سند به نام خریدار زده می شود، خریدار زمین وام بزرگی در تهران روی زمین می گیرد، ۳۵ میلیارد تومان وام روی زمین گرفته و ریالی پرداخت نکرده است، چند مدت بعد دستگیر شده و سپس آزاد شد، به طور کل نتیجه تلاش ما نیز برگشت ۷۷ هکتار از اراضی ملی بود.

وی ادامه داد: شخص کلاهبردار در مجموع در کشور از ۱۱ بانک هزار میلیارد تومان وام گرفته است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر افزود: دو مورد دیگر در ۳ هکتار زمین قرارداد فسخ شده و به سرمایه گذار جدید داده ایم، در زمان دیگری نیز به اشتباه توسط یکی از مدیران سابق منطقه ویژه اقتصادی بوشهر صورت گرفت.

دشتی زاده اضافه کرد: یکی از اشکالاتی که وجود داشت، زمین فروشی بوده است که متاسفانه مشارکتی انجام نشده بود اما ما در قدم اول ۲ هکتار زمین را به طور مشارکت برای ۱۵ سال قرار داد بستیم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر تصریح کرد: در مجموع ۵۵۰ هکتار زمین در منطقه داریم که ۵۲۰ هکتار واگذار شده و در حال برنامه ریزی برای واگذاری ۳۰ هزار هکتار باقی مانده به سرمایه گذار هستیم.

دشتی زاده ادامه داد: مجموعه بوشهر مال ۳.۲ هکتار است که در مقطعی اشکالاتی داشته که  بعد برطرف شده، مسائل سیاسی در بوشهر مال دخیل بود، پول را به موقع پرداخت کرده است، زمین نیز از قیمت کارشناسی گران تر فروخته شده است، بوشهر مال سرمایه گذاری مثبت ما بوده است.

وی افزود: طی یک ماه آینده احتمال ورود سرمایه گذاری جدید هست که در صورت حضور تمامی بدهی های منطقه اقتصادی تسویه می شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader