true

ویژه های خبری

true
    امروز دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱

دشتستان بزرگ: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: در حال حاضر ظرفیت آب‌شیرین‌کن‌های بوشهر ۵۰ هزار متر مکعب است که تا پایان سال به ۱۰۰ هزار متر مکعب در شبانه‌روز می‌رسد.

به گزارش دشتستان بزرگ؛ ابوالحسن عالی گفت: به منظور توسعه آب‌شیرین‌کن‌ها در استان بوشهر اقدامات خوبی صورت گرفته و طرح‌های مهمی در دست اجرا داریم.

او با اشاره به وارداتی بودن آب استان بوشهر بیان کرد که حدود ۷۵ درصد آب مصرفی از خطوط انتقال کوثر و کازرون، حدود ۱۵ درصد منابع آب شرب استان بوشهر از آب‌شیرین‌کن‌ها و کمتر از ۱۰ درصد از منابع آب محلی تأمین می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر تأمین آب پایدار در استان را یک ضرورت دانست و تصریح کرد که در حال حاضر آب‌شیرین‌کن کنگان به ظرفیت ۱۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب، آب‌شیرین‌کن بوشهر با ظرفیت ۲۲ هزار ۵۰۰ متر مکعب و آب‌شیرین‌کن شماره ۴ بوشهر به ظرفیت هفت هزار متر مکعب در شبانه‌روز تولید دارند.

او با اشاره به فعالیت آب‌شیرین‌کن ۶۰۰ متر مکعبی روستا‌های نوار ساحلی دشتی و هزار متر مکعب جزیره شیف خاطرنشان کرد که ظرفیت تولید آب در آب‌شیرین‌کن‌های استان به ۵۰ هزار مترمکعب در شبانه روز رسیده است.

عالی با اشاره به افزایش دو برابری تولید آب‌شیرین‌کن‌های استان تا پایان سال جاری بیان کرد که با تکمیل طرح‌های در دست اجرا، ظرفیت آب‌شیرین‌کن‌های استان بوشهر تا پایان سال به ۱۰۰ هزار متر مکعب در شبانه‌روز می‌رسد.

او از نوسازی و بهسازی آب‌شیرین‌کن دو هزار و ۵۰۰ مترمکعبی شهر سعدآباد خبر داد و اضافه کرد که آب‌شیرین‌کن شش هزار و ۵۰۰ هزار متر مکعب وحدتیه – دالکی به‌زودی وارد مدار بهره‌برداری می‌شود و آب‌شیرین‌کن دو هزار مترمکعب شهر اخند در دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: فاز اول آب‌شیرین‌کن ۲۸ هزار مترمکعب سیراف – جم به ظرفیت ۱۰ هزار مترمکعب و فاز اول آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزار متر مکعب شهر بوشهر با ظرفیت ۱۲ هزار متر مکعب امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

او با اشاره به برگزاری مناقصه آب‌شیرین‌کن پنج هزار متر مکعبی عسلویه عنوان کرد که پروژه‌های آب‌شیرین‌کن عسلویه، دیر، نیروگاه اتمی تا سال ۱۴۰۳ به بهره‌برداری خواهد رسید و دنبال اخذ مجوز برای آب‌شیرین‌کن شهر بنک هستیم.

عالی با اشاره به اجرای یک واحد آب‌شیرین‌کن هزار متر مکعبی در هلیله- بندرگاه گفت: فاز اول عملیات اجرایی آبرسانی روستایی با مشارکت قرارگاه محرومیت‌زدایی با سرمایه‌گذاری ۹۰ میلیارد تومان در حال اجرا است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader