true

ویژه های خبری

true
    امروز دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱

دشتستان بزرگ: شلیر رسولی ۳۶ ساله اهل روستای چشمیدر از توابع سروآباد ساکن مریوان بود. او سه روز قبل برای کمک به زن همسایه، وارد خانه آنها شد. اما هرگز تصورش را هم نمی‌کرد که به شکنجه‌گاه مرد متجاوز قدم می‌گذارد. او وارد آنجا شد. وقتی متوجه شد که مرد همسایه قصد تعرض به او را دارد، لحظه‌ای معطل نکرد. او داد و فریاد کرد. همسایه‌ها جمع شدند و پلیس را خبر کردند. ولی این زن نتوانست در آن خانه شیطانی دوام بیاورد. او شیشه پنجره را شکست و خودش را به پایین پرتاب کرد.

فرجام تلخ رویارویی زن جوان با مرد متجاوز

به گزارش دشتستان بزرگ؛ بلافاصله پلیس در جریان ماجرا قرار گرفت و به محل حادثه رفت. همزمان مردم با اورژانس نیز تماس گرفتند. زن جوان غرق در خون روی زمین افتاده بود و مرد متجاوز نیز توانست فرار کند. پلیس بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار داد و رسیدگی به این ماجرای تلخ را آغاز کرد. این در حالی بود که شلیر نیز به بیمارستان منتقل شد. این زن به کما رفت و روز پنجشنبه ۱۷ شهریورماه جانش را از دست داد.

روایت وحشتناک شاهدان ماجرا

با مرگ این زن، مردم مریوان اعتراضات خود را نسبت به این موضوع نشان دادند. آنها خواستار رسیدگی سریع‌تر به این پرونده شدند. یکی از شاهدان این ماجرا که همسایه شلیر و گوران است، این داستان تلخ را روایت و جزئیات بیشتری از این ماجرا تعریف کرد: «من همسایه این دو نفر هستم. گوران مرد خوبی نبود. او سابقه‌دار بود و خلافکار؛ شلیر اما زن بسیار خوب و با وقاری بود. او با دختر و پسر کوچکش تنها زندگی می‌کرد.

فرجام تلخ رویارویی زن جوان با مرد متجاوز

شوهرش در عراق کارگری می‌کرد. پسر شلیر کلاس نهم و دخترش هم کلاس چهار است. گویا روز قبل از حادثه، گوران به خانه شلیر مراجعه می‌کند و سراسیمه می‌گوید که همسرش مریض شده و باید سریع به بیمارستان بروند. شلیر یک خودروی پراید داشت. او بلافاصله قبول کرد و با هم همسر گوران را به بیمارستان رساندند. شلیر خیلی زود به خانه برمی‌گردد، چون فرزندانش در خانه تنها بودند. فردای همان شب، حدودا ساعت یک بامداد، دوباره گوران به خانه شلیر مراجعه می‌کند. این بار سراسیمه‌تر از قبل از او می‌خواهد دوباره همسرش را به بیمارستان برسانند. شلیر هم قبول می‌کند. همسایه‌ها هم شاهد بودند که او به خانه شلیر رفت و گفت که همسرش مریض است.»

فرجام تلخ رویارویی زن جوان با مرد متجاوز

متهم را زودتر اعدام کنید

این مرد در ادامه صحبت‌هایش گفت: «وقتی شلیر از خانه بیرون می‌آید، گوران به او می‌گوید که همراهش به طبقه دوم بروند و همسرش را از خانه بیرون بیاورند. شلیر هم اعتماد می‌کند. از آنجا که شب قبل هم آن زن را به بیمارستان رساند و می‌دانست که مریض است، با گوران به طبقه بالا رفت. اما وقتی وارد خانه می‌شود، می‌بیند همسرش در خانه نیست. انگار همسرش را به‌خاطر مریضی به خانه مادرش فرستاده بود. شلیر متوجه نیتش می‌شود و خودش را از بالا به پایین پرت می‌کند.

حتی هنگام داد و فریاد، همسایه‌ها بیرون می‌آیند و به او می‌گویند که به پلیس زنگ زده‌اند. اما شلیر طاقت نمی‌آورد. منتظر پلیس نمی‌شود و خودش را به پایین پرت می‌کند. حالا شوهرش به ایران آمده و شوکه است. بچه‌هایش بی‌مادر شده‌اند. زندگی‌شان نابود شده؛ من از بقیه شنیدم که گویا همسر گوران باردار بود و به‌خاطر مشکلات بارداری به بیمارستان رفته بود. حالا گوران دستگیر شده است و بازجویی از او ادامه دارد. ولی ما خواستار مجازات سریع این مرد هستیم. شلیر و خانواده‌اش نابود شده‌اند. این مرد جزو اراذل این منطقه بود. قاچاقچی و دزد بود. اصلا کار اصلی‌اش موتور دزدی بود. برای همین می‌خواهیم هرچه زودتر اعدام شود تا همه از دستش راحت شوند.»

فرجام تلخ رویارویی زن جوان با مرد متجاوز

یکی دیگر از همسایه‌های این مرد و زن نیز به «شهروند» می‌گوید: «ما شنیده‌ایم که قبلا هم انگار همین مرد می‌خواست به زنی تجاوز کند و او موفق به فرار شده بود. حالا در این میان به چند زن تجاوز کرده و آنها از ترس آبرویشان شکایت نکرده‌اند را خدا می‌داند. این مرد نباید زنده باشد و زندگی کند. او بی‌آبرو بود و تا الان چندین نفر را هم بی‌آبرو کرده است.»

دستور رسیدگی فوری

حالا مردم مریوان مقابل دادگاه این شهر دست به تجمع زده‌اند. این تجمع اعتراض در پی اقدام فرار یک خانم جوان و سقوط از پنجره برای ممانعت از تجاوز صورت گرفته است.

در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی، رئیس دادگستری کردستان از دستگیری فرد متهم با قرار بازداشت موقت خبر داد. او به رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مریوان دستور داد موضوع را با سرعت و دقت پیگیری کنند و ابعاد مختلف حادثه را مورد بررسی ویژه قرار دهند.

روابط عمومی دادگستری کردستان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «به‌دنبال این واقعه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی، رئیس دادگستری کردستان از دستگیری فرد متهم با قرار بازداشت موقت خبر داد. او به رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مریوان دستور داد موضوع را با سرعت و دقت پیگیری کنند و ابعاد مختلف حادثه را مورد بررسی ویژه قرار دهند. حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین حسینی دستور رسیدگی خارج از نوبت به پرونده را در دادگاه کیفری یک استان صادر کرده و افزوده است: «پرونده این حادثه باید توسط بازپرس و دادستان مریوان سریعا و خارج از نوبت رسیدگی شود.»

اطلاعیه روابط عمومی دادگستری کردستان افزوده است: «براساس تحقیقات اولیه بازپرس دادگستری مریوان، روز ۱۴ شهریورماه سال‌جاری یکی از اراذل و اوباش این شهر اقدام به گروگانگیری و قصد تعرض به یک زن ۳۶ ساله به نام «شلیر رسولی» اهل روستای چشمیدر از توابع شهرستان سروآباد را می‌کند. این زن نیز خودش را از طبقه دوم ساختمان به پایین پرت می‌کند. این زن بر اثر شدت جراحات وارده عصر روز پنجشنبه ۱۷ شهریورماه سال‌جاری در بیمارستان کوثر سنندج فوت کرده است.»

پیکر مرحوم شلیر رسولی عصر پنج شنبه با حضور گسترده مردم مریوان تشییع و به خاک سپرده شد، مردم مریوان در این مراسم خواستار اقدام سریع دستگاه قضا در رسیدگی به این پرونده شده بودند.

منبع: شهروند آنلاین

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader