true

ویژه های خبری

true
    امروز دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱

دشتستان بزرگ: استاندار بوشهر گفت: اجازه رهبر معظم انقلاب در زمینه استفاده از تهاتر نفت و برداشت از صندوق توسعه ملی برای تامین اعتبار برخی از خطوط ریلی کشور از جمله راه آهن شیراز- بوشهر – عسلویه این پروژه را از بن بست خارج می کند.

به گزارش دشتستان بزرگ، احمد محمدی زاده در نشست با فرمانداران استان بوشهر اظهار کرد: با توجه به اینکه خط راه آهن در شیراز متوقف شده است اگر این خط ریلی به بوشهر و عسلویه متصل نشود بی خاصیت می ماند و تبدیل به خط ریلی مسافری می‌شود که با توجه به سرعت پائین خط ریلی؛ تبدیل آن از باری به مسافری مناسب نیستو توجیه اقتصادی ندارد.

وی اضافه کرد: با توجه به ضرورت خط ریلی و پیگیری‌های انجام شده از سوی رئیس جمهور، رهبر معظم انقلاب اجازه دادند مشکل تامین اعتبار چهار تا پنج خط ریلی کشور از جمله خط راه آهن شیراز-  بوشهر – عسلویه از محل تهاتر نفتی که به وزارت راه می‌دهند، تامین اعتبار شوند.

مجوز برداشت ۱ میلیارد دلار برای راه آهن بوشهر

همزمان امروز رییس سازمان رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس خبر داد: با دستور مقام معظم رهبری برای ساخت راه آهن شیراز – بوشهر ۱ میلیارد دلار اعتبار از صندوق توسعه ملی مصوب شد که بین استان‌های فارس و بوشهر به نسبت نیاز اختصاص می‌یابد تا ساخت این خط ریلی زودتر آغاز شود..

افکاری افزود: ساخت این طرح بزرگ نیازمند ۱ میلیارد و ۶۰۰ هزار دلار اعتبار است.

اجازه رهبری برای استفاده از تهاتر نفت؛ راه آهن شیراز – بوشهر را از بن بست خارج می‌کند

بخش های دیگر سخنان استاندار بوشهر به نقل از ایرنا در ادامه می خوانید:

  • وقتی دولت سیزدهم و مجلس یازدهم کشور را تحویل گرفتند دشمن تا قلب اقتصاد ایران پیشروی کرده و چیزی از اقتصاد ایران باقی نمانده بود.
  • همچنین در کشور کسانی بودند که با دشمن همراهی می کردند و برای موفقیت آنان در جنگ اقتصادی نقش ستون پنجم  را ایفا می کردند.  خیلی از این افراد از سوی سپاه و دستگاه امنیتی شناسایی و قلع و قمع شدند.
  • این دولت و مجلس با همراهی وهمدلی توانستند با انجام یک سری اقدامات موثر در یک سال گذشته بخشی از مواضعی که در جنگ اقتصادی از دست داده بودیم، برگردانده شود.
  • مردم می دانند که این مجلس و دولت صادق الوعد و قول راست می دهند و رهبر معظم انقلاب نیز این ویژگی را تائید کرده اما با وجود تمام تلاش‌های  موفق انجام شده هنوز نتواسته ایم کاری بر بهتر شدن معیشت و سفره مردم انجام دهیم.
  • با وجود همه گام‌های انجام شده اما هنوز کام مردم شیرین نشده و لذا بهبود معیشت مردم موضوعی مهم است که باید اتفاقی در این بخش رخ  دهد تا کام مردم شیرین و امیدها بیشتر شود.
  • قرار نیست تمرکز کارها در هفته دولت و دهه فجر باشد و براساس تصمیم گیری انجام شده قرار است فرایند افتتاح و آغاز عملیات اجرایی به شکل یک فرایند پیوسته در طول سال انجام شود. بخشی از افتتاح و آغاز عملیات اجرایی طرح‌ها باید در هفته دفاع مقدس باشد تا بگوییم که ما ادامه دهنده راه رزمندگانی هستیم که جان خود را فدا کردند.
  • امروز فضای کسب و کار در کشور بهبود یافته و مردم در حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری امیدوار شده اند به نحوی که روزی نیست بویژه در استان بوشهر گروهی از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری حضور پیدا نکنند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader