true

ویژه های خبری

true
    امروز دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱

دشتستان بزرگ: استاندار بوشهر یکی از مهمترین اولویت‌ها در استان را اتصال به خط ریل سراسری عنوان کرد و گفت: مشکل پروژه راه‌آهن بوشهر بعد از ۱۴ سال از منابع تهاتر نفت حل‌شده است.

به گزارش دشتستان بزرگ، احمد محمدی زاده صبح دوشنبه در نشست با اصحاب رسانه استان بوشهر اظهار داشت: در هفته دولت سال جاری ۷۰۵ طرح به ارزش ۲,۷۰۰ میلیارد تومان افتتاح می‌شود.

مشکل پروژه راه‌آهن بوشهر بعد از ۱۴ سال از منابع تهاتر نفت حل‌ شد

وی از آغاز عملیات اجرایی ۱۸۳ طرح بااعتبار چهار هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: میزان طرح‌های افتتاحی و آغاز عملیات اجرایی در سال جاری نسبت به گذشته افزایش ۵۰ درصدی دارد.

استاندار بوشهر از بن‌بست خارج شدن پروژه راه‌آهن بوشهر خبر داد و افزود: در حوزه اقتصادی، شاهد آغاز عملیات اجرایی و افتتاح ۵۱ طرح هستیم.

وی تصریح کرد: عملیات اجرایی ۱۵ طرح اقتصادی بزرگ شامل ۴ پتروشیمی به ارزش ۱۵ هزار میلیارد تومان و ۹.۵ میلیارد دلار آغاز می‌شود.

مشکل پروژه راه‌آهن بوشهر بعد از ۱۴ از منابع تهاتر نفت حل‌ شد

استاندار بوشهر از به بهره‌برداری ۳۶ طرح اقتصادی به ارزش ۱,۱۱۸ میلیارد تومان خبر داد و اضافه کرد: با دستور رئیس‌جمهور، وزارت نفت در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی مبلغ پرداختی به ۱,۳۷۷ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد، این میزان به‌عنوان پایه‌ای ایجاد شده و در سنوات آینده افزایش پیدا خواهد کرد.

محمدی زاده بوشهر افزود: بوشهر زخم‌خورده اختلافات و یکی از دلایل عقب‌ماندگی استان نیز همین موضوع است بنابراین همدلی و وحدت بین مسئولان اساس کار بوده و هست.

وی با تأکید بر اینکه خبرنگاران باید مشاوران رسانه‌ای مدیران دستگاه‌های اجرایی باشند افزود: جدول مصاحبه مدیران دستگاه‌های اجرایی در همین راستا برای نیمه دوم سال تدوین شود.

استاندار بوشهر با تأکید بر اینکه موزه دفاع مقدس برای ثبت تاریخ ارزشمند بوشهر ضروری است گفت: بوشهر در دوران دفاع مقدس تنها استان کشور است که در سه حوزه زمین، دریا و هوا جنگیده است.

وی از تهیه و تصویب اساسنامه منطقه آزاد بوشهر خبر داد و افزود: مشاوری برای طراحی و جانمایی سایت منطقه آزاد تعیین‌شده و در حال انجام کار است و گام بعدی دعوت از سرمایه‌گذاران است.

مشکل پروژه راه‌آهن بوشهر بعد از ۱۴ از منابع تهاتر نفت حل‌ شد

محمدی زاده خاطرنشان کرد: برای بیمارستان فاطمه زهرا بوشهر و ۱۷ شهریور برازجان که تعطیل هستند، تأمین بودجه شده است و به‌زودی شاهد پیشرفت آن‌ها خواهیم بود.

وی در خصوص مصوبات سفر رئیس‌جمهور به استان بوشهر اظهار کرد: منابع مصوبات سفر رئیس‌جمهور تأمین و در اختیار استان قرارگرفته است و کارهای مربوط به پروژه‌ها در حال انجام است و سفر دوم نیز نیمه دوم سال انجام خواهد شد.

محمدی زاده گفت: حدود ۲,۵۰۰ میلیارد تومان منابع برای اشتغال خرد و روستایی تأمین کرده‌ایم و بین شهرستان‌ها نسبت به جمعیت و نرخ بیکاری تقسیم‌شده که افراد می‌توانند مراجعه کنند.

استاندار بوشهر افزود: سن مدیریتی استان نسبت به دولت قبل را دو و نیم سال کمتر کرده‌ایم و بخشداران ما همه زیر ۴۰ سال سن دارند.

مشکل پروژه راه‌آهن بوشهر بعد از ۱۴ از منابع تهاتر نفت حل‌ شد

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader