true

ویژه های خبری

true
    امروز دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
رئيس دانشگاه آزاد واحد دشتستان در پاسخ به دشتستان بزرگ خبر داد:

دشتستان بزرگ: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان در گفتگو با دشتستان بزرگ اظهار داشت: به دلیل تورم بالایی که طی سال های اخیر در کشور وجود دارد، تمامی دانشگاه های بزرگ و کوچک با مشکل مالی روبرو شده اند، این در حالی است که شرایط خاص کرونایی را نیز طی می کنیم اما با تمامی این شرایط دانشگاه آزاد بخش اعظمی از مشکلات را کنار گذاشته و افزایش حقوق خوبی برای پرسنل داشته است.

 

به گزارش دشتستان بزرگ، اشکان معصومی در نشست خبری خود و در پاسخ به دشتستان بزرگ تصریح کرد: در استان بوشهر چندی پیش بزرگ ترین دانشگاه دولتی ما اعلام کرد با توجه به مشکلات مالی نمی توانند کلاس ها را حضوری برگزار کنند اما در دشتستان کلاس ها را حضوری کرده و به حق و حقوق ها رسیدگی کردیم.

 

وی افزود: اگر استفاده صحیح از منابع مالی داشته باشیم مشکلات را به صورت قبل نخواهیم داشت، ظرفیت بسیار بزرگی داشته که باید از ما حمایت شود، ما از حواشی اجتناب می کنیم، استفاده صحیح از منابع موجود، بسیاری از نواقص ما را پوشش می دهد، سیاست کلی دانشگاه آزاد این است که بازخرید انجام شود و این امر مخصوص دشتستان نیست.

رئیس دانشگاه آزاد واحد دشتستان اضافه کرد: میثم سیاسی یکی از ظرفیت های خوب ما بوده و تاکنون کارهای روابط عمومی دانشگاه را بدون هیچ کاستی انجام داده است، با خواهشی که از وی داشته به ما کمک کرده و همکاری خوبی داشته است، امید داریم در یک بازه یک ساله وضعیت دانشگاه را از زیان دهی خارج کرده و جایگاهی برتر و ویژه داشته باشیم.

 

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان در پاسخ به دشتستان بزرگ در خصوص کمبود کارشناسی ارشد برای رشته ها در دشتستان اظهار داشت: تحصیلات تکمیلی، چالش بزرگ ما با وزارت علوم است، ما ۲۷ عضو هیئت علمی داشته که آمار بالایی بوده است، وزارت علوم به جد سنگ اندازی کرده که ما نتوانیم تحصیلات تکمیلی را داشته اما تمام تلاش خود را داشته تا رشته ها را افزایش داده و تا زمانی که قانون اصلاح نشده نمی توانیم موفق باشیم، اما نگاه ما به سمت رشته های مهارتی است.

 

پذیرش دانشجو در رشته های مهارتی

 

وی در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: در حال حاضر دانشگاه آزاد دشتستان، ۲۷ عضو هیئت علمی و ۵۹ کارمند داشته که قدیمی و بزرگ ترین واحد دانشگاهی در دشتستان است.

 

معصومی خاطر نشان کرد: ۱۲۵۰ دانشجو در ۵۷ رشته داریم، در نیم سال گذشته با ۱۲۵ درصد افزایش دانشجو بیشترین رشد را در استان داشته ایم، برای نخستین بار مجوز دانشکده مهارتی را گرفته و به زودی پذیرش دانشجو خواهیم داشت.

 

وی اضافه کرد: ۱۳ رشته مهارتی را دریافت کرده و دانشکده در شهر آبپخش راه اندازی می شود.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان اذعان داشت: طرح پویش که اشتغال همزمان با تحصیل است را داشته که برای اولین بار در دشتستان اجرا می شود، آزمایشگاه استاندارد خاک و بتن نیز امسال راه اندازی می شود، به سمت شرکت های دانش بنیان و حمایت از کارهای تولیدی می رویم، پایان نامه های ارشد و دکترای ما بنا به نیاز مسائل و مشکلات دشتستان بررسی شده و اولویت ها را شناسایی کرده تا به شکل مسئله محور پیش رود.

 

معصومی تصریح کرد: تاکنون بیش از ۶۰۰ میلیون تومان در سال درآمد غیر شهریه ای و از طریق استان داشته که نگاه ما به دنبال دو برابر شدن آن است.

احداث نیروگاه خورشیدی در برازجان

 

وی افزود: برای خانم ها ده رشته داشته که مستقیم نیز به اشتغال آنها ختم می شود، با توجه به رویکرد مردمی بودن دانشگاه آزاد انتظار حمایت از طرف مردم را داریم، دوست داریم در بوشکان و یکی دیگر از شهرهای بزرگ شهرستان، کلاس های خود را برگزار کرده تا دانشجویان مشکلی برای آمدن به برازجان نداشته باشد.

 

معصومی اضافه کرد: یک ساختمان بسیار خوب و مناسب درون شهر داشته که بلااستفاده مانده بوده و از آن استفاده کردیم، شرکت های دانش بنیان ما نیز در آینده آنجا استقرار پیدا کرده و تولید محصول خواهیم داشت، از ظرفیت زمین کشاورزی دانشگاه نیز استفاده کرده و به دنبال احداث نیروگاه خورشیدی برای تامین بخش قابل توجهی از برق برازجان هستیم.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader