true

ویژه های خبری

true
    امروز سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

دشتستان بزرگ: شرکت Itoki ژاپن و Koyoju Gohan KK با همکاری یکدیگر راهکار جدیدی برای استراحت کارمندان خود ارائه کرده اند. آن‌ها قصد دارند از جعبه‌های خواب عمودی برای کمک به ایجاد فرهنگ اداری سالم‌تر استفاده کنند.

به گزارش دشتستان بزرگ؛ Itoki یک شرکت متخصص در زمینه مبلمان مستقر در توکیو و Koyoju Gohan یک سازنده تخته سه لایه در هوکایدو می‌باشد. ساعات کاری بیش از حد اداری یکی از مشکلات بزرگ در بین کارمندان ژاپنی است. این کشور حتی برای افرادی که به دلیل انجام یک شیفت کاری کامل و یا رفت و آمد‌های طولانی در حین کار می‌خوابند، اصطلاح inemuri را به کار می‌برد.

در ژاپن، افراد زیادی هستند که برای استراحت کردن در محل کار، به سرویس بهداشتی که مکان آلوده‌ای است، پناه می‌برند. Saeko Kawashima، مدیر ارتباطات Itoki می‌گوید: «آن‌ها باید در مکان راحتی استراحت کنند.» این تخت‌های عمودی به گونه‌ای طراحی شده اند که کاربر می‌تواند به راحتی سر، زانو و پشت خود را به آن تکیه دهد و روی زمین نیفتد. این جعبه کارکنان ژاپنی را وادار می‌کند تا در طول روز استراحت‌های کوتاهی داشته باشند که در نهایت به افزایش بهره وری آن‌ها منجر می‌شود.

ژاپن

کاربر مانند یک فلامینگو بصورت عمودی درون جعبه قرار می‌گیرد و بدون اینکه بیفتد، می‌خوابد. کاواشیما می‌گوید: «من فکر می‌کنم بسیاری از ژاپنی‌ها تمایل دارند به طور مداوم و بدون وقفه کار کنند. امیدوارم‌ها شرکت‌ها بتوانند با از این ایده، برای بهتر استراحت کردن نیرو‌های خود استفاده کنند.»

منبع: فرارو

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader