true

ویژه های خبری

true
    امروز سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

دشتستان بزرگ: معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صمت استان بوشهر گفت: شرکت‌های تعاونی مرزنشینان استان به ازای هر عضو زیر پوشش، سالانه از ۱۵۰ دلار سهمیه ارزی برای واردات کالا بهره‌مند می‌شوند.

۱۵۰ دلار سهمیه ارزی هر مرزنشین

به گزارش دشتستان بزرگ، ابوالقاسم محمدزاده به مصوبه هیات وزیران برای اجرای برنامه ملی تقویت کسب و کار، معیشت مرزنشینان و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق مرزی اشاره کرد و گفت: متقاضیان مشمول می‌توانند برای ثبت نام از طریق سامانه الکترونیکی مرزنشینان اقدام کنند.

وی افزود: چنانچه تاریخ اعتبار کارت هر کدام ازمرزنشینان پایان یافته است می‌توانند برای استفاده از تسهیلات تعاونی‌های مرزنشینان اعتبار آن را تمدید کنند.

محمدزاده با اشاره به نام‌نویسی در سامانه الکترونیک مرزنشینان و مزایای آن گفت: عضویت در این سامانه برای مرزنشینانی است که در حریم ۴۵ کیلومتری مرز ساکن هستند و معافیت‌های واردات کالا و واریز ارز به این کارت به ازای هر نفر از خانواده سالانه ۱۵۰ دلار در نظر گرفته شده است.

وی گفت: فرآیند نام نویسی در مناطق مرزی مشمول در محل بخشداری‌های مرکزی به‌عنوان متصدیان نام نویسی در حال انجام است.

محمدزاده افزود: راه اندازی سامانه جدید یکپارچه مرزنشینان، ایجاد دسترسی به سامانه مرزنشینان، کاهش مبلغ صدور کارت مبادلات مرزنشینان، واگذاری خدمات مرزنشینان از مرکز استان به شهرستان‌ها و برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط با حوزه تجارت مرزنشینی از جمله کار‌های مهم صورت گرفته اداره کل صمت استان بوده است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader