true

ویژه های خبری

true
    امروز سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

دشتستان بزرگ: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر گفت: سگ‌های بلاصاحب در سطح شهر به مشکلی برای سلامتی مردم تبدیل شده‌اند و شهروندان از برخورد احساسی با این حیوانات به طور جدی خودداری کنند.

شهروندان بوشهری از برخورد احساساتی با سگ‌های بلاصاحب بپرهیزند

به گزارش دشتستان بزرگ؛ صادق پورسالم در گفت‌وگو با ایرنا، تاکید کرد: برخورد احساساتی با سگ‌های ولگرد مانند غذا دهی و ممانعت از جمع آوری و زنده‌گیری آنها تبعات بدی برای سلامت محیط شهری به دنبال دارد.

وی ادامه داد: حضور گسترده‌ این سگ‌ها، علاوه بر خطر حمله به شهروندان و حیوان گزیدگی، می‌تواند انتقال بیماری‌ها و مشکلات بهداشتی بسیاری را در پی داشته باشد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر افزود: این سگ‌ها متعلق به شهر نیستند و بر اساس تغییرات سبک زندگی و مداخله انسانی جمعت آنها افزایش یافته است، بنابراین غذا دادن به این حیوانات، با ایجاد بستر برای زاد و ولد بیشتر، به طور ناخواسته باعث افزایش جمعیت آنها و تداوم این رویه منجر به وضعیتی دشوارتر می‌شود.

پورسالم گفت: کمیته ساماندهی سگ‌های بلاصاحب در فرمانداری بوشهر و با دبیری شهرداری فعالیت می‌کند و قرار است شهرداری در قراردادی با یکی از شرکت‌ها اقدام به زنده‌گیری و عقیم‌سازی این حیوانات کند.

وی توصیه کرد: در زمان حاضر شهروندان دقت کنند که زباله‌های خود را در ساعت معین بیرون ببرند تا محتویات زباله‌ها در اختیار سگ‌ها قرار نگیرد و از تغذیه دستی آنها خودداری کنند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader