true

ویژه های خبری

true
    امروز سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

دشتستان بزرگ: دریابست طرحی‌ست که حدود بیست روز صیادان حق ماهی‌گیری در آب‌های منطقه را نداشته و صید ممنوع است تا شرایطی برای رشد و تخم ریزی آبزیان فراهم شود.

به گزارش دشتستان بزرگ؛ پس از حدود سه سال که این طرح در بوشهر اجرا نمی شد، از امروز دریابست در آبهای استان بوشهر کلید خورده؛ هرچند صیادان سنتی معتقدند صید ترال دریا را به هم ریخته و برای آنها بحران معیشتی در پی داشته، از این رو دریابست تاثیری در حفظ گونه‌های خلیج‌ فارس ندارد و تنها مدتی آنها را از نان خوردن می‌اندازد.

آغاز دریابست در بوشهر

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات گفته: پس از بررسی‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، طرح دریابست و ممنوعیت صید در آب‌های استان بوشهر از امروز ۲۸ تیر آغاز شد و تا آغاز فصل صید میگو ادامه دارد.

بهزاد حیدری گفت: در طرح دریابست هر گونه صیدی غیرمجاز است و بر همین پایه از تمامی مالکان شناورهای صیادی می‌خواهیم که از رفتن به دریا برای صید خودداری کنند. برهمین اساس شیلات، دریابانی و دستگاه قضایی با متخلفان و صیادان غیرمجاز در زمان اجرای طرح دریابست با جدیت برخورد خواهند کرد.

حیدری افزود: دریابست تا آغاز فصل صید میگو ادامه دارد که آغاز این فصل را نیز پژوهشکده میگوی کشور پس از انجام گشت‌های تحقیقاتی اعلام می‌کند.

او اضافه کرد: امیدواریم با اجرای طرح دریابست زیان‌های صیدهای غیرمجاز در خلیج‌فارس کاهش یابد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader