true

ویژه های خبری

true
    امروز یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲
اختصاصی دشتستان بزرگ/ گذری بر حواشی ایجاد شده پیرامون هندبال استان:  

دشتستان بزرگ: پس از ایجاد برخی حواشی هندبالی در فضای مجازی بر آن شدیم تا با یکی از چهره های برتر هندبال استان گفت و گو کنیم، از این رو به سراغ محمود باقری که از کارشناسان و مربیان برجسته هندبال استان و اکنون مسئول کمیته استعدادیابی هندبال استان نیز می باشد برویم.
از ایشان در این خصوص سوالاتی پرسیدیم تا حقایق را مطلع شویم.

 

۱. گویا رییس هیئت هندبال استان تلفنش را خاموش کرده و در دسترس نیست با شما صحبت کردیم تا دلیل آن را بدانیم، چه خبر از هندبال استان؟

ابتدا سلام عرض می کنم خدمت شما و هم استانی های عزیزم.

من از شما سوال می کنم آیا خودتان تماس گرفتید و ایشان واقعا تلفنشان خاموش یا در دسترس نبود؟!

۲. نه ولی عده ای از هندبال دوستان ادعا می کنند به ایشان دسترسی ندارند در حال حاضر.

منظور شما از عده ای رو نمیدانم ولی تا همین دیروز صبح من با ایشان تماس داشتم که در اردوی تیم ملی هندبال ساحلی در تهران حضور دارند و در مورد مسائل هندبال استان بحث و گفتگو داشتیم.

۳. بحث ساحلی را مطرح فرمودید، با توجه به تصدی ایشان به عنوان رییس انجمن هندبال ساحلی کشور عده‌ای معتقد هستند، این مسئولیت سودی برای هندبال استان ما ندارد.

به نظرم این حرف درست نیست، شما توجه بفرمایید مربی تیم ملی نوجوانان آقای مصباحی از استان ماست، آقای علیرضا علیپور بازیکن تیم ملی نوجوانان و آقایان فهیم عربزاده و علی پیرزاده بازیکن تیم ملی بزرگسالان همگی از استان بوشهر هستند، دوتا از داورای خوب استانمان آقایان محمودی و ساجدی در بازی های آسیایی سوت زدند، چه سودی بهتر از این که ما در فدراسیون یک کرسی داریم، به نظرم دوستان بجای این فرافکنی‌ها باید یه کم منصفانه با این موضوع برخورد کنند، شما توجه کنید در طول حضور ایشان در تصدی ریاست انجمن هندبال ساحلی کشور برای اولین بار دو تیم ملی نوجوانان و بزرگسالان ایران قهرمان آسیا شدن و جواز حضور در مسابقات جهانی را گرفتند که چهارنفر از استان خودمان شانس حضور در آوردگاه جام جهانی را دارند.

۴. اینها همه درست اما هندبال استان ما فقط در ساحلی خلاصه نمی شود، تکلیف تیم های پایه استان و سالنی چه می‌شود؟

ببینید تا شهریور سال گذشته که بخاطر همه گیری ویروس کرونا در همه استان ها تقریبا فعالیت پایه تعطیل بوده ولی طی شش ماهه دوم سال اتفاقات بسیار خوبی در هندبال پایه رقم خورد، از برگزاری مسابقات نونهالان استان که دو دوره برگزار شد و اعزام تیم های بوشهر و کنگان به مسابقات نونهالان کشور و همچنین ایجاد پایگاه ملی هندبال هم در بخش آقایان و هم بانوان که دست آورد بسیار بزرگی برای استانمان به شمار می رود، در کل ۸ استان مجوز پایگاه ملی هندبال را دارند که اتفاقا استان ما بواسطه حضور آقای نیکویی توانستیم این امتیاز را هم برای آقایان هم برای بانوان بگیریم و حتی اردوی پایگاه ملی که طی اسفندماه برگزار شد، این را هم عنوان کنم که در مجموع چهار استان موفق شدند اردو برگزار کنند، گذشته از همه اینها تیم منتخب هم تشکیل و از طرف هیئت استان برای آنها در دیلم و زیر نظر مربی‌هاشان اردو برگزار شد.

 

۵. بسیار خوب، در حال حاضر با توجه به اینکه سه ماه از سال گذشته تقویمی برای هندبال استان طی سال جدید تدوین شده است؟

تقویم استان‌ها بایستی در راستای تقویم فدراسیون تهیه و تنظیم شود و هنوز از طرف فدراسیون تقویمی اعلام نشده که کسی بتواند در راستای برنامه های فدراسیون برنامه‌ریزی کند، انشالله به محض رسیدن تقویم فدراسیون این کار انجام خواهد شد.

۶. پس با این اوصاف شما از عملکرد رییس هیئت هندبال استان دفاع می کنید؟

قویا، شما نگاهی به‌ رنکینگ هیئت هندبال استان بوشهر در ارزیابی عملکرد فدراسیون بی اندازید متوجه خواهید شد استان ما جزو ۱۰ استان اول است که در تمامی آیتم‌ها امتیاز دارد و فدراسیون هندبال بر اساس مستندات و آمار رتبه بندی می کند که امر آموزش مربیان و داوران، استعدادیابی، اعزام‌ها، هندبال ساحلی و سالنی و…..دخیل هستند.

۷. در آخر اگر صحبتی دارید بفرمایید.

مجموعه هیئت هندبال استان بوشهر انشالله در سال جدید تغییر و تحولات مثبتی را در خودش خواهد داشت و انشالله با برنامه‌ریزی و تلاش همه اهالی هندبال استان بوشهر در تلاش هستیم که با قدرت بیشتری در تمامی زمینه‌ها اهتمام بورزیم.

دیدگاه ها

یک پاسخ به “از احوال هندبال استان، چه خبر؟  ”

  1. پیشکسوت گفت:

    متاسفانه استان ما فقط شده خودزنی وگرنه کسی هست که ندونه آقای نیکویی افتخار ورزش این استان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader