true

ویژه های خبری

true
    امروز یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
اختصاصی دشتستان بزرگ/ حاشیه ای بر مراسم تجلیل از شورائیان دشتستان:

دشتستان بزرگ: یکی از اعضای شوراهای دشتستان، با ارسال نامه ای سرگشاده به پایگاه خبری تحلیلی دشتستان بزرگ، در خصوص مراسمی که با عنوان تجلیل از شوراییان تشکیل شده بود، انتقاد کرد. متن این نامه سرگشاده بدین شرح است:

“مسئولان دولتی، شوراها را مشاور امین خود بدانند و به آنها در عمل به وظایفشان تا سر حد امکان یاری رسانند.”

مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

نهاد شورا یکی از بارزترین جلوه دموکراسی در ایران و بزرگ‌ترین ظرفیت اجتماعی کشور است که قانونی اساسی ۷ اصل ‌و یک فصل را به این مهم اختصاص داده است و رهبر فرزانه ایران با جهان بینی وسیع و التفات دقیق از این مظهر دمکراسی، مسئولان را به تعاون و همکاری با این ظرفیت عظیم انسانی توصیه نموده اند.
اهمیت این‌ موضوع باعث شد تا در تقویم روزشمار شمسی ایران، نهم اردیبهشت سالروز فرمان تاریخی مرحوم امام خمینی(ره) مبنی بر تاسیس نهاد شورا، به عنوان روز شورا نامگذاری شود.
این در حالی است که متاسفانه برخی مسئولین دیدگاه متفاوتی نسبت به شوراها داشته و رویکرد قابل تاملی نسبت به آنان دارند.
۱۵ روز پیش، سالروز ملی شوراها بود و از استانداران، فرمانداران و بخشداران انتظار می رفت در این روز ملی، نشستی را با جامعه ۱۲۶،۰۰۰ نفری شوراها برگزار نمایند، در استان بوشهر در وقت مقرر، جلسه ای توسط استاندار محبوب استان و سرپرست فرمانداری دشتستان با برخی اعضای شوراها برگزار شد، اما متاسفانه برخی بخشداران این شهرستان نه تنها در این روز به تشکیل جلسه با اعضای شوراهای روستاها اقدام‌ ننموده، بلکه از نصب یک بنر درب ساختمان بخشداری و حتی انتشار یک پیام تبریک در فضای رسانه نیز خودداری کردند!

بخشدار مرکزی نیز در یک اقدام نادر با ۱۰ روز تاخیر اقدام به تشکیل یک جلسه با برخی اعضای شوراهای بخش مرکزی نمود.
جلسه ای که بدون خروجی، به پایان رسید، در حالی که این سوال برای ما ایجاد شد که به راستی این مراسم تقدیر بود یا تحقیر؟! و چرا در نگاه برخی مسئولین، جایگاه شوراها که به راستی حلقه مفقوده بین مردم و مسئولین هستند، در این حد باشد که ۱۰ روز بعد، به یاد برگزاری مراسمی برای زحمتکشان عرصه شورایی بیافتند؟ گویا در این مراسم نشستند و گفتند و برخواستند، پی مصلحت مجلس آراستند.

نام محفوظ

دیدگاه ها

یک پاسخ به “این مراسم تجلیل بود یا تحقیر؟!”

  1. محمد گفت:

    اینکه مراسمی گرفته شده که خدا رو شکر خیلی خوب است .
    ولی سوال اینجاست مگر کسی چیزی گفته است که فرموده اید تحقیر شده است
    ظاهرا خود نویسنده پیام هم نمیداند چجوری این کار ارزشمند را زیر سوال ببرد
    از نویسنده و انتار دهنده این پیام خواستارم لطفا فبل از قلم زدن به موضوعی ابتدا به فکر این باشید که پیام به صورت واضح مخاطب را روشن نماید نه باعث سر در گمی حتی در خود شما شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader