true

ویژه های خبری

true
    امروز سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱

دشتستان بزرگ-حسین سوزنده: قصد ندارم قلم به دست گرفته و اعضای شورای شهر برازجان را بخاطر انتخاب شهردار منتخبشان زیر سوال ببرم اما انتقادهایی دارم که اعتقاد دارم اگر همین انتقادات هم صورت نگیرد، شرایط در همین حالت باقی مانده و شاید پس رفت نیز داشته باشد.

همین عملکرد چندماهه جناب شهردار، مشتی از خروار اراده وی برای تحولات بدنه شهری است که اگر میخواست، با قدرت بیشتری شروع به کار می‌کرد! و اما شوراییان برای این انتخابشان که شاید دوست داشتند، صلاح دیده، مجبور بودند و یا… در هر صورت انتخاب کردند و حال نیز انتخابشان را نقد می کنم، شهرداری که گویا هم اکنون خود حضرات پر ادعای شورایی نیز حسرت خورده و در چه کنم و افسوس ها گیر افتاده، طعم تلخ پشیمانی را مزه مزه کرده و برای حفظ آبروی خود سکوت می کنند، نوش جانشان، چرا که حاصل انتخاب دیروز خود را امروز برداشت می کنند.

 

اما، چرا مرتضی؟ چرا فردی که نه پست مدیریتی و نه تجربه شاخصی که بتوان به آن دلخوش کنیم.

البته از حق نگذریم می توان به عضو شورا بودن وی در دوره های گذشته اشاره کرد، آن هم در دوره ای که شاهد اختلافات بسیاری بوده اما نیازی نیست به جزئیات و حواشی ایجاد شده پرداخت.

 

حال که چندین ماه از خدمت شهردار منتخب گذشته و گویا تنها فعالیت وی رنگ کردن بلوار های قدیمی سطح شهر است، گویا آن قدر با اهمیت بوده که دلخوش برای انجام آن در جلسات و نشست های مختلف از آن یاد کرده و حسابی به تعریف و تمجید پرداخته است، با رکورد زمان طولانی کردن آن نیز عیدی برازجانی ها را این گونه داده است، بلوار رنگ کردن در زمان شهرداران سابق آن قدر بی اهمیت و پیش پا افتاده بود که مابین پروژه های اجرایی در شهرداری گم شده و در نهایت تا چند روز ابتدایی تعطیلات سال جدید به پایان می رسید، حال سه ماه از رنگ کردن بلوارها گذشته و شاهد اتمام ماجرا نیستیم، احتمالا رنگ بلوارها تا پایان نیمه دوم سال نیز ادامه داشته باشد.

 

باید در نظر داشت که درصد بسیاری از کارآیی و نتیجه گیری شهرداری‌ ها در گرو کسب اعتماد شهروندان به عنوان بخش زیادی از سرمایه حداقل اجتماعی یک شهر می‌ باشد تا بتوانند از آن در مسیر توسعه شهری استفاده کنند، بی تردید فروپاشی مدیریت شهری در پشت تعریف، تمجید، الفاظ، القاب، توجیه و وعده‌های بی سرانجام، آسیب های عجییی به اعتماد و سایر کنش‌های اخلاقی جامعه وارد نموده که امید است قدوسی نیز به عقبه فعالیت مدیران در شهرداری نگاه انداخته تا ضمن الگو برداری راه صحیح را طی کند.

 

منظور از الگوبرداری نیز اجرا و تکرار فعالیت های مثبت و البته‌ تاثیرگذار شهرداران سابق و تکرار مجدد آن به واسطه به کار گیری نیروهای تاثیرگذار در اجرای طرح ها و برنامه های اثربخش است، نه اینکه شاهد کپی برداری در هر زمینه باشیم.

 

در ضمن از آنجا که نقاط ضعف در فعالیت های برخی از شهرداران سابق برازجان نیز وجود داشته و قابل کتمان نیست، قدوسی می بایست ضمن مطالعه، تحقیق و در نهایت بازدید از عملکرد مثبت شهرداران مناطق مختلف در کلانشهر های سطح کشور، ضمن الگو برداری، طرح ها و پروژه ها را در ابعاد کوچک تر و در حد شهر برازجان اجرایی کرده و آن دسته از برنامه هایی که نیاز به تغییر با توجه به شرایط شهر برازجان داشته نیز ضمن تراشکاری و اصلاح سازی با حداکثر دلسوزی و پیگیری پیاده سازی شود.

 

الگو برداری و اجرای طرح های پر قدرت و بزرگ در شهر برازجان توسط هر شهردار، از جمله آثاری بوده که با نام وی باقی می ماند، بنابراین قدوسی باید در نظر داشته باشد که استفاده و الگوبرداری از نقاط قوت دیگر مدیران در راستای کار خود، اقدام اشتباهی نبوده و چه بسا با موفقیت در این زمینه، اقتدار یک شهردار را برای تحول و بالندگی در شهر برازجان با استفاده از تلاش حداکثری رسانده است‌.

 

با آرزوی توفیق برای شهردار فعلی شهر برازجان امید است قدوسی توصیه های انجام شده را به فال نیک گرفته و در راستای اعتلای نام، ارزش، اعتبار و شکوه شهر برازجان تلاش های بیشتری داشته باشد.

باشد که این حرفها و انتقادات تاثیری بر شوراییان و شهردار منتخبشان بگذارد، نه اینکه تنها آب در هاون کوبیدن باشد که بقول شاعر: “گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من
آنچه البته به جائی نرسد فریاد است…”

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader