true

ویژه های خبری

true
    امروز سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱

دشتستان بزرگ: با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندان‌های کشور سید محتشم حسینی به‌عنوان سرپرست اداره کل زندان‌های استان بوشهر معرفی شد.

سرپرست اداره کل زندان‌های استان بوشهر معرفی شد + تصویر

به گزارش دشتستان بزرگ، در مراسمی با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندان‌های کشور و اعضا شورای قضایی استان، سرپرست اداره کل زندان‌های استان بوشهر منصوب و معرفی شد.

سید محتشم حسینی به عنوان سرپرست اداره کل زندان های استان بوشهر معرفی شد

در این مراسم از خدمات ۲ ساله رضا مقبلی قرائی قدردانی و سید محتشم حسینی به عنوان سرپرست اداره کل زندان های استان بوشهر معرفی و منصوب شد. وی پیش از این معاون اداری و مالی زندان های استان بوده است.

در این مراسم معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندان‌های کشور کاهش جمعیت کیفری را از اولویت‌های دستگاه قضایی دانست و اظهار داشت اجرا طرح طبقه‌بندی در  زندان‌‌ها بر اساس سن، شخصیت و جرم یکی از اولویت‌ها است که تحقق این مهم بسیاری از چالش‌ها و مشکلات زندان‌ها حل می‌کند.

اجرا طرح طبقه‌بندی در  زندان‌‌ها

محمود ضیایی‌فرد با بیان اینکه اجرا طرح طبقه‌بندی در  زندان‌‌ها دستیابی به هدف متعالی دستگاه قضا تسهیل می‌کند خاطر نشان کرد: ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای اجرا طرح طبقه‌بندی زندانیان مورد توجه است و این مهم از جمله مؤثرترین راهکار کاهش آسیب‌های اجتماعی در داخل و خارج زندان محسوب می‌شود.

وی کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در این راستا جایگزینی حبس پیگیری می‌شود و تاکنون ۱۰ هزار زندانی جرایم سبک با پابند الکترونیکی نظارت می‌شوند و تا شهریورماه امسال به ۲۰ نفر افزایش می‌یابد.

استان بوشهر در حوزه جرایم خشن سازمان یافته از استان‌های امن کشور است

رئیس کل دادگستری استان بوشهر نیز از امنیت پایدار در استان خبر داد و خاطر نشان کرد: استان بوشهر در حوزه جرایم خشن سازمان یافته از استان‌های امن کشور است.

علی جمادی فرهنگ صلح و سازش در استان را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: سال گذشته ۲۷ حکم مجازات قصاص قتل با فرهنگ صلح و سازش، بخشیده شد.

وی حبس‌زدایی و پیشگیری از جرایم را یکی از اولویت‌های دستگاه قضا دانست و تصریح کرد: سال گذشته ورودی زندان‌های استان بوشهر ۱۱ درصد کاهش یافت.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader