true

ویژه های خبری

true
    امروز سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
اختصاصی دشتستان بزرگ/ برازجان و حاشیه های شهرداری:

دشتستان بزرگ: مطابق ماده ۷۱ قانون شورها، شورای شهر مکلف است بلافاصله پس از تشکیل، فردی ذی‌صلاح را به سمت شهردار انتخاب کند، از همین رو چهاردهم مرداد ماه سال جاری بود که شورای شهر برازجان سرپرست شهرداری برازجان را انتخاب کرد.

جلال الدین برزگر، محمدحسن محمدی، محمد مهدی رضانیا، امراله عباسی بهزاد احمدی و مرتضی قدوسی که از دیگر نامزدهای شهرداری شهر برازجان بودند که شانسی برای شهردار شدن نداشته و بهزاد احمدی توانست با کسب شش رای موافق از اعضای شورای شهر، توانست سرپرست شهرداری برازجان شود.

انتخابی که حاشیه هایی نیز از جمله نارضایتی برخی از اعضای شورا را به دنبال داشت، اما بنا به دلایلی، اعضای مخالف، سکوت را ترجیح داده و همرنگ جماعت شدند تا بهزاد احمدی با رای یک پارچه اعضای شورا، سکان مدیریت شهری برازجان را به دست بگیرد.

حتی در برخی از محافل، شنیده ها حکایت از آن داشت که دست های پشت پرده نیز در انتخاب شهردار نقش داشت و برخی از اعضای شورا علی رغم میل باطنی، بهزاد احمدی را انتخاب کرده‌اند تا شهردار جدید برازجان از مجموعه این شهرداری باشد.

با آنکه طبق قانون و نظر قانون گذار، برای تایید شهردار فرصت ده روزه در نظر گرفته شده، اما به طور معمول تایید شهرداران چه توسط استانداری و چه توسط وزارت کشور به طول می انجامد.

حال پس از گذشت تقریبی دو ماه از انتخاب احمدی به عنوان سرپرست شهرداری برازجان، خبرها حکایت از آن دارد که وی تایید نشده است.

مسئله ای که نشان کم کاری از طرف شورای شهر برازجان نداشته اما کاش در قدم اول خود برای انتخاب شهردار، تمام جوانب را در نظر گرفته و فردی را به عنوان شهردار برازجان معرفی می کردند که بدون هیچ مشکلی سکان شهرداری را در دست گرفته و به فعالیت خود به طور رسمی به عنوان شهردار برازجان ادامه دهد.

احمدی از افراد با سابقه شهرداری برازجان بوده که از آشنایی خوبی نیز با این مجموعه برخوردار است، اعضای شورای شهر برازجان نیز در تلاش برای تایید شهردار منتخب خود بوده تا دهن کجی به انتخابی که داشتند را رد کرده و احمدی شهردار برازجان شود، اما گویا عدم تایید وی به عنوان شهردار در این مجموعه، برخی از گروه های سیاسی و اجتماعی را به فکر معرفی افراد جایگزین برای شهرداری برازجان انداخته است، افرادی که بعضا بیشتر از آن که کارآمد باشند، حزبی و سیاسی هستند.

دیدگاه ها

2 پاسخ به “چه کسی جایگزین شهردار جدید برازجان می شود!”

 1. علی گفت:

  این شهردار فقط مورد تایید ارسطو قایدی بود که مث خودش نه کار آمد نه کار بلدو نه دست پاک…
  مگر شهردار سابق چه مشکلی داشت اینکه خالصانه برای پیشرفت شهر کار میکرد اهل باج دادن نبود اهل دزدی نبود مورد تایید ارسطو قایدی و باندش نبود.
  آقای ارسطو قایدی که شهردار میبری تو باغ شهری های خارج استان و با مهمانی های اشرافی انتخاب میکنی که فقط برای خودت و اطرافیانت مفید باشه.
  واقعا آقای محمدی بهترین انتخاب برای برازجان بود که نه اهل باند بازی های شورا نه اهل دزدی نه اهل کم کاری…. و کاملا مشخص که تو این چند سال که شهردار بود علاوه بر اینکه شهرداری را سروسامون داده بود برای پیشرفت شهر هم خیلی کار کرد.

 2. ناشناس گفت:

  محمدی باید برگردد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader