true

ویژه های خبری

true
    امروز دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱

 دشتستان بزرگ : مصرف برنج خام نه تنها فایده‌ای برای بدن ندارد بلکه ممکن است مشکلاتی برای سلامتی ایجاد کند.

برنج

به گزارش  دشتستان بزرگ ؛ برنج یکی از مواد غذایی است که در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان غذایی اصلی و عمده مصرف می‌شود.

برنج نسبت به دیگر مواد غذایی در جهان، قیمت مناسبی دارد و دارای انواع مختلفی است.

اگرچه برنج به شکل متعارف پیش از مصرف، پخته می‌شود، اما ممکن است برخی افراد برایشان جای سؤال باشد که آیا می‌توان برنج را به شکل خام نیز مصرف کرد و اگر چنین است، آیا این کار دارای خواص اضافی برای سلامتی بدن نیز هست یا خیر.

طبق اعلام پایگاه «Healthline»، به نظر می‌رسد مصرف برنج خام، فایده بیشتری به نسبت حالت معمول که مصرف می‌شود، ندارد؛ بلکه به عکس، مصرف برنج خام می‌تواند پیامدهای نامطلوبی را برای بردن ما به همراه داشته باشد که از جمله آن می‌توان به خرابی دندان، ریزش مو، درد معده، کم خونی و فقر آهن اشاره کرد.

اگرچه غذاهای خام در سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است که ممکن است برای این کار، مزایای فراوانی را نیز بشمارند، اما این مسئله در خصوص برنج صادق نیست.

در صورتی که شما نیز از طرفداران برنج به شمار می‌روید و دوست دارید تا از خواص بیشتر آن بهره‌مند شوید، به شما توصیه می‌کنیم تا انواع دیگری از برنج مانند «برنج قهوه ای»، «برنج سیاه»، «برنج قرمز» و یا «برنج وحشی» را استفاده کنید.

در مقایسه با «برنج سفید»، این برنج‌هایی که ذکر کردیم، معمولا دارای آنتی اکسیدان بالاتری هستند و دارای مواد معدنی و ویتامین‌های بیشتری، به خصوص «ویتامین ب» هستند.

برنج خام فایده‌ای برای بدن ندارد. اگر دنبال نوع سالم تری از برنج هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از برنج‌های قهوه ای، سیاه، قرمز و یا وحشی استفاده کنید چرا که مواد مغذی بیشتری دارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader