true

ویژه های خبری

true
    امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
اختصاصی دشتستان بزرگ/ نامه سرگشاده اعضای شورای راهدار به مدیرعامل کارخانه سیمان دشتستان:  

دشتستان بزرگ: اعضای شورای روستای راهدار، با ارسال نامه ای سرگشاده به پایگاه خبری تحلیلی دشتستان بزرگ، خواستار رسیدگی به وعده های داده شده مدیرعامل کارخانه سیمان دشتستان به اهالی این روستا شدند.

متن نامه بدین شرح است:

دیماه ۸۲ بود که به همراه مسئولین زیادی از سراسر استان و‌ پایتخت، کلنگ کارخانه سیمان دشتستان به زمین کوبیده شد، مردم راهدار که از نزدیک ناظر این کلنگ زنی بودند، به امید اشتغال جوانان خود در این کارخانه و رونق اقتصادی در منطقه، چشم خود را بر تصاحب و تخریب بخش زیادی از چراگاه احشام خود توسط آن کارخانه بستند.
ولی متاسفانه نه تنها این مهم محقق نگردید، بلکه بخشی از چراگاه باقیمانده، اکوسیستم منطقه ای، محصولات باغات و نخیلات و ایضا سلامت ساکنین ان روستا نیز با شروع فعالیت این کارخانه به خطر افتاد ضمن اینکه این کارخانه از وعده احداث پارک و فضای بازی برای کودکان این روستا که قولش را سال ۸۸ داده بود سر باز زد و تا امروز که ۱۲ سال از آن وعده و‌ تعهد میگذرد، هنوز هیچگونه فعالیتی در این خصوص از جانب کارخانه سیمان صورت نگرفته است.
مطلب فوق مقدمه ای بود تا نقدی به مصاحبه اخیرا مدیرعامل محترم شرکت سیمان دشتستان، با خبرنگار صدا و سیمای مرکز بوشهر، داشته باشیم.
مدیرعامل محترم کارخانه در این مصاحبه اشعار داشتند:
در مسئله زیست محیطی بسیار اهتمام داریم، اهتمام جدی.
و در ادامه مصاحبه خود با اشاره به نام روستای راهدار فرمودند که: در توسعه و ایجاد پارک و فضای سبز برای ساکنین اونجا(ساکنین راهدار)، ایجاد فضای بازی برای بچه های اونجا(بچه های راهدار) و مسائلی از این دست‌، مورد توجه سیمان‌ دشتستان بوده.

جناب دکتر بیگی
ای کاش با شفافیت بیشتری تشریح می کردید که منظورتان از اینکه فرمودید در توسعه و ایجاد پارک در راهدار و همچنین توسعه فضای بازی برای بچه های روستای راهدار، این موضوع مورد توجه شرکت صنایع سیمان دشتستان بوده است یعنی چه؟
یعنی شرکت سیمان دشتستان برای روستای راهدار پارک ایجاد کرده است یا قرار است پارک ایجاد کند؟
اگر احداث‌ فضای بازی برای کودکان روستای راهدار مورد توجه شما بوده، چرا پس از گذشت ۱۲ سال تاکنون این مهم محقق نشده است؟

جناب دکتر بیگی
پخش مصاحبه شما با رسانه ملی برای مخاطبان تداعی کننده این بود که یک فضای سبز و فضایی مناسب جهت بازی کودکان توسط شرکت سیمان دشتستان در این روستا ایجاد و احداث شده است، در حالی که کودکان این روستا در آرزو و حسرت ایجاد پارکی که شرکت سیمان در سال ۸۸ وعده اش را داده بود، هم اکنون بزرگ شده و وارد دانشگاه های سطح کشور شده اند و‌ همان کودکان سال ۸۸، پشت درب کارخانه ای که شما مدیرعاملش هستید، آرزوی استخدامی در آن کارخانه را دارند.

جناب دکتر بیگی
پدران این روستا سالهاست که در سرما و گرمای سوزان، فرزندان‌ خود را سوار بر موتورسیکلت کرده و مسیر ۱۰ کیلومتری راهدار به برازجان و دالکی را طی میکنند و شادی بچه هایشان را در بوستان های این شهرها نظاره می کنند.

جناب دکتر بیگی
خدا خیرتان دهد، سالها بود که قید ساخت بوستان توسط شرکت سیمان را زده و از ذهن خود بیرون کرده بودیم و درباره خلف وعده آن شرکت در خصوص بوستانی که شما و همکاران قبلی تان قولش را به راهداری ها داده بودید، به کودکانی که تازه متولد شده اند، چیزی نگفتیم تا آنها مانند کودکان سال ۸۸ به انتظار ساخت بوستان توسط شرکت سیمان ننشینند، ولی متاسفانه مصاحبه اخیر شما پرسشی برای نسل جدید ایجاد کرد که باید سر یک نسل دیگر شیره مالی شود و با آرزوی داشتن پارک بازی در راهدار، کودکی اش را به جوانی پشت سر بگذارد.

اقای دکتر بیگی
ای کاش با شهامت بیشتری میگفتید که آیا اقدامات شما در زمینه مسائل زیست محیطی، در حد رفع مسئولیت اداری بوده است یا رفع مسئولیت انسانی؟

و ای کاش بصورت واضح می گفتید که از ۱۲ سال پیش تاکنون هیچ کلنگی جهت احداث بوستان راهدار به زمین راهدار نزده اید.

جناب دکتر بیگی
شاید خواسته یا ناخواسته قصد گزارش عملکرد و اعمال انجام نداده خود را داشتید غافل از اینکه بار دیگر زخم دلمه زده اهالی شریف، مظلوم و‌ محروم راهدار را باز کردید.
در پایان ضمن درخواست نصب سیستم فیلتراسیون بگ هوس به جهت جلوگیری از انتشار ریزگرد های ناشی از تولید سیمان، شما را ارشاد به تعهد پیشین آن کارخانه مبنی بر احداث پارک در روستای راهدار می نمایم.

أَوْفوا بِالْعَهْدِ إِنَّ الْعَهْدَ کانَ مَسْؤُولاً؛
به عهد و پیمان خود وفا کنید؛ زیرا که از وفاى به عهد قطعا از شما سئوال خواهد شد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader