true

ویژه های خبری

true
    امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

دشتستان بزرگ: مدیرعامل کارخانه سیمان دشتستان، قطع شدن گاز و برق را عامل کمیاب شدن سیمان در بازار دانست و عنوان کرد: هر ساله، میزانی از سیمان کشور به هند، چین و .. صادر می شود که در سال ۹۹ به دلیل قطع شدن برق و گاز، تناسب بین تولید و تقاضا از بین رفته و همین عامل موجب کمبود سیمان در بازار شد.

علی بیگی با اشاره به اینکه قیمت مصوب کنونی سیمان، سودی برای این کارخانه ندارد، اظهار داشت: به دنبال کمبود سیمان در بازار، کارخانه های سیمان دشتستان و مند دشتی با تمام توان در جهت رفع این کمبود تلاش کردند.

وی با اشاره به اینکه کارخانه سیمان دشتستان با سهامداری وزارت دفاع، شرکت خصوصی، پرسنل و جمعی از مردم اداره می شود، معمولا سود کارخانه بین سهام داران تقسیم می شد اما در حال حاضر سودی وجود ندارد، چرا که خود را مکلف کردیم روزانه ۲۵۰۰ تن سیمان تحویل بدهیم، اما همچنان تقاضا وجود دارد.

مدیرعامل کارخانه سیمان دشتستان ادامه داد: با نزدیک شدن به پایان عمر دولت کنونی و تصمیم مسیولین دولت به اتمام پروژه های نیمه کاره، به صورت هفتگی لیست پروژه های عمرانی مدنظر استان را از استانداری تحویل گرفته و ۱۱۰۰تن سیمان به صورت روزانه به پروژه های بیمارستان بوشهر، بیمارستان برازجان، سد دالکی، سد باغان، مخزن دالکی، چاووشی، گلستان، کلمه، آبشیرین کن های متعدد، بزرگراه ها و با نظارت استانداری تحویل داده می شود.

وی افزود: زمزمه هایی در خصوص افزایش حامل های انرژی وجود دارد که این امر می تواند باعث افزایش نسبی قیمت سیمان در سال جدید باشد.

بیگی با اشاره به اشتغال ۴۰۸ نفر در این کارخانه گفت: در حال حاضر ۲۵ نفر نیروی مازاد داریم که تا سال ۱۴۰۲ تعدادی از آنان بازنشسته خواهند شد.

وی ادامه داد: بیشتر کارکنان این کارخانه، بومی دشتستان و استان بوشهر هستند و در نهایت ۲ الی ۳ نفر نیروی غیربومی متخصص در این کارخانه مشغول به خدمت می باشند.

مدیرعامل کارخانه سیمان دشتستان اظهار داشت: این کارخانه، مشکل زیست محیطی ندارد، پیش از این نیز شورای شهر شکایتی بر علیه ما داشته که رای دادگاه به نفع ما صادر شد، برای ساکنین روستای راهدار نیز سیمان مجانی، پارک ۱ هکتاری و اشتغال زایی را در نظر گرفته ایم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader