true

ویژه های خبری

true
    امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

دشتستان بزرگ: مدیرکل کمیته امداد بوشهر از احداث و تحویل سه هزار واحد مسکونی مددجویان خبر داد و گفت: طی چندسال اخیر ۳ هزار واحد احداث و تحویل مددجویان شده، همچنین حدود ۴ هزار واحد نیز از محل تفاهم نامه با سازمان برنامه و بودجه کشور، استانی و سپاه در دست ساخت است که امید است تا پایان سال ۱۴۰۰ تمامی مددجویان خانواده های دونفره به بالا خانه دار شوند.

احمد لطفی ادامه داد: در این خصوص وام های ۳۵ میلیون تومانی به متقاضیان پرداخت و منازل آنان با همت سپاه استان در متراژ ۵۰ متر مربع ساخته می شود.

 

حمایت کمیته امداد از ۴۶ هزار خانواده بوشهری

وی با بیان اینکه ۴۶ هزار خانواده با جمعیت ۸۶ هزار نفر در استان بوشهر تحت پوشش این نهاد قرار دارند به اجرای طرح‌های توانمندسازی و اشتغال‌زایی پرداخت و افزود: در ۱۱ ماه امسال  شش‌هزار و ۷۰۰ شغل با متوسط درآمد ماهانه ۲٫۶ میلیون تومان در استان بوشهر راه‌اندازی شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر با اشاره به اینکه یک‌هزار و ۱۶۲ خانواده مشمول بیمه اجتماعی هستند خاطر نشان کرد: تلاش‌های بسیار زیادی به منظور خودکفایی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد صورت گرفته است و به منظور اشتغال این افراد حمایت‌های لازم انجام می‌شود.

وی با اشاره به ایجاد شش هزار و ۷۰۰ شغل با متوسط درآمد ماهانه دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برای این حانواده‌ها خاطرنشان کرد: هزار و ۱۶۲ خانواده مشمول بیمه اجتماعی هستند که برای حق بیمه این افراد یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

 

خودکفایی هزار و ۸۶۰ نفر در سال جاری

لطفی با اشاره به اینکه امسال هزار و ۸۶۰ نفر از مجریان طرح‌های اشتغال، خودکفا شده‌اند افزود: امسال پنج هزار و ۱۹۰ فقره وام ضروری قرض الحسنه از طریق صندوق قرض الحسنه ولایت کمیته امداد پرداخت شده است.

لطفی ادامه داد: در سال جاری تعداد در صورت پرداخت ۱۰ سال حق بیمه، زنان سرپرست خانوار تحت پوشش با ۵۵ سال و مردان سرپرست خانوار تحت پوشش با ۶۰ سال می‌توانند از سازمان تأمین اجتماعی مستمری بازنشستگی دریافت کنند.

 

سرانه کمک به ایتام، افزایش یابد

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه همه ایتام زیرپوشش کمیته امداد دارای حامی هستند، اظهار داشت: برخی از ایتام تا یک میلیون تومان از سوی حامیان خود کمک دریافت می کنند، ولی برخی دیگر پایین تر است و تلاش داریم تا به کمک خیرین سرانه هرکدام را به ۷۰۰ هزارتومان در ماه برسانیم.

به گفته وی، طرح محسنین که مربوط به زنان سرپرست خانوار با کودکان آسیب دیده است نیز در استان با حمایت خیرین همراه است.

 

عیدی برای همه

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر از آغاز مجازی جشن نیکوکاری با شعار “عیدی برای همه” در روزهای ۱۳، ۱۴ و ۱۵ اسفندماه خبر داد.

احمد لطفی با بیان اینکه امسال با توجه به شرایط حاکم بر جامعه ناشی از ویروس کرونا، برگزاری جشن نیکوکاری با استفاده از روش‌های الکترونیکی انجام می‌شود، عنوان کرد: جشن نیکوکاری امسال در آستانه سال نو همزمان با سراسر کشور در روز احسان و انفاق با شعار عیدی برای همه در سراسر استان بوشهر با هدف جمع آوری کمک های مردم خیّر و نیکوکار برای نیازمندان هم استانی برگزار می شود.

لطفی خاطرنشان کرد: نیکوکاران می‌توانند برای پرداخت سریع و آسان کمک‌های خود از طریق شماره گیری کد #۰۷۷۱۷۷ ۸۸* وجه مورد نظر خود را پرداخت کنند و یا اینکه کمک های کالایی خود را به دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکار در سراسر استان بسپارند در آستانه سال نو در اختیار نیازمندان هم استانی قرار گیرد.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader