true

ویژه های خبری

true
    امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

 دشتستان بزرگ : دونالد ترامپ در نخستین سخنرانی عمومی پس از برکناری از قدرت، سیاست های جو بایدن رییس جمهوری جدید آمریکا را به باد حملات شدیدی گرفت.

به گزارش  دشتستان بزرگ  به نقل از عصرایران؛ ترامپ که دیروز (یکشنبه) در کنفرانس سالانه “اقدام سیاسی محافظه کاران” در شهر اورلاندو ایالت فلوریدا آمریکا سخنرانی می کرد، حملات شدیدی را به “دموکرات های افراطی” و سیاست های جو بایدن انجام داد و گفت: ” می دانستیم که دولت بایدن بد خواهد بود ولی نمی دانستیم که این قدر افراطی خواهد بود. او بدترین رئیس جمهوری آمریکا تا به امروز است.”

او بایدن را بدترین رییس جمهوری تاریخ معاصر آمریکا توصیف کرد و بار دیگر مساله تقلب در انتخابات را پیش کشید و حاضران در گردهمایی هم با سردادن شعار” ما برنده شدیم” سخنان او را تایید کردند.

حضور ترامپ در گردهمایی سالانه محافظه کاران آمریکا در شهر اورلاندو ایالت فلوریدا/ سی ان ان

ترامپ: بایدن در توافق با ایران شکست خورده/ اگر من بودم یک هفته ای توافق می کردم

ترامپ در بخشی از سخنان خود به موضوع توافق با ایران اشاره کرد و گفت با وجودی که بایدن تحریم های ایران را لغو کرد اما در رسیدن به یک توافق با این کشور شکست خورده است.

او گفت بایدن در رسیدن به یک توافق با ایران شکست خورده و به دنبال مذاکره دربارره پرونده هسته ای با ایران است.

او افزود:” اگر من برنده انتخابات می شدم طی یک هفته با ایران به توافق می رسیدم.”

رییس جمهوری سابق آمریکا احتمال حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ را هم پیش کشید و به کنایه گفت: شاید با حضور در انتخابات ۲۰۲۴ برای بار سوم دموکرات ها را شکست دهد.”

او همچنین احتمال خروج از حزب جمهوریخواه و تاسیس حزب سوم با محوریت خودش را هم رد کرد و آن را “اخبار جعلی” رسانه ها دانست و گفت تمرکز او پس از این احیای قدرت حزب جمهوریخواه در برابر دموکرات هاست.

ترامپ همچنین سیاست های مهاجرتی بایدن را هم به شدت مورد انتقاد قرار داد و گفت از این پس با باز شدن دوباره مرزها و ورود اتباع کشورهایی که او با فرمان اجرایی ممنوع کرده بود، میزان جرم و جنایت و تهدیدات امنیتی آمریکا رو به فزونی خواهد گذاشت.

او به کنایه گفت: در کمتر از یک ماه بایدن سیاست اول آمریکا را به سیاست آخر آمریکا تبدیل کرد.

او همچنین پیش بینی کرد دموکرات ها در انتخابات میاندوره ای ۲۰۲۲ کنگره شکست بخورند و پس از آن در انتخابات سراسری ۲۰۲۴ هم شاهد شکست باشند.

ترامپ شرکت های فناوری همچون گوگل و شبکه های اجتماعی همچون فیسبوک و توییتر را هم از حمله مستثنی نکرد و گفت این شرکت ها باید مجازات شوند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader