true

ویژه های خبری

true
    امروز سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
دشتستان بزرگ: یک عکاس نجومی مستقر در کالیفرنیا لحظه عبور هواپیمای شرکت یونایتد ایرلاینز را از مقابل خورشید عکاسی کرده است.

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از فرارو؛ تصاویر و ویدئویی خیره کننده که به طور تصادفی ثبت شده است هواپیمایی را نشان می‌دهد که در حال عبور از مقابل خورشید آتشین است.

این هواپیما که از سانفرانسیکو به نیوجرسی در حال حرکت بود فقط یک ثانیه در برابر خورشید قرار داشت و اندرو مک کارتی عکاس نجومی ساکن کالیفرنیا با استفاده از یک تلسکوپ مجهز به فیلتر خورشیدی هیدروژن آلفا که کروموسفر (لایه از جو خورشید) را برجسته می‌کند چند عکس گرفت.او می‌گوید: ثبت این عکس‌ها برای من اتفاقی بسیار نادر است. بسیاری از عکاسان در نزدیکی فرودگاه‌ها مستقر می‌شوند و برای گرفتن اینگونه عکس‌ها برنامه ریزی می‌کنند. با این حال من از فرودگاه دور هستم و طی دو سال عکاسی از سطح خورشید نخستین بار است که چنین عکسی می‌گیرم.

مک کارتی درصدد بود تا از برجستگی‌های خورشید و حلقه‌های آتشین که از سطح خورشید به بیرون گسترش می‌یابد با استفاده از فیلتر هیدروژن آلفا عکس بگیرد.

وی گفت هر تصویری که از خورشید می‌گیرم مجموعه‌ای از هزاران عکس است و من شاید صد‌ها بار این کار را انجام داده ام و با این حال عکسی که از هواپیما گرفتم شاید یک عکس از میلیون‌ها عکسی است که از خورشید گرفته ام.

(عکس)

(عکس)

(عکس)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader