true

ویژه های خبری

true
    امروز دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

دشتستان بزرگ: مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه “در سیل ۱۶آذر بیش از ۱۴۰۰واحد مسکونی در استان آسیب دید” گفت: عملیات بازسازی و تعمیر این واحدها آغاز شده که پرونده آنها تا مردادماه سال آینده بسته می‌شود.

به گزارش دشتستان بزرگ؛ حمید حیدری‌بریدی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به آغاز ساخت ۱۶۲ واحد مسکونی در قالب طرح ملی اقدام مسکن در شهرستان دیلم اظهار داشت: این واحدهای مسکونی در ۲۵ بلوک ۶ واحدی و ۳ بلوک ۴ واحدی با هرمترمربع ۸۰ متر در مساحت ۱۱۳ هزار مترمربع ساخته می‌شود.

وی، اعتبار اجرای این واحدهای مسکونی  را ۵۰ میلیارد تومان دانست و بیان کرد: علاوه بر آن در اجرای طرح بهسازی مسکن روستایی از یک‌هزار و ۲۶۷ واحد مسکونی در دیلم ۴۷ درصد مقاوم سازی شده است و امسال ۱۰۵ واحد مسکونی روستایی دیگر در دیلم مقاوم‌سازی می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر از پرداخت ۵۰ میلیون تومان با سود ۵ درصد برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی خبر داد و تصریح کرد: برای هر واحدی که مقاوم سازی می‌شود ۸ تا ۱۵ میلیون تومان کمک بلاعوض از محل حساب ۱۰۰ امام(ره) پرداخت می‌شود.

حیدری، با اشاره به ساخت واحدهای مسکونی تخریبی در جریان سیل ۱۶ آذر ماه امسال در دیلم خاطر نشان کرد: ۳۷ واحد واحد مسکونی که نیاز به بازسازی داشتند امروز عملیات اجرایی آن آغاز شد که در این راستا سقف تسهیلات در حوزه شهری ۱۰۰ میلیون تومان برای هر واحد پرداخت می‌شود.

وی، پرداخت ۶۵ میلیون تومان به صورت بلاعوض برای بازسازی هر واحد مسکونی در حوزه شهری را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: برای بازسازی واحدهای مسکونی سیل‌‌زده در حوزه روستایی ۸۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی و ۵۰ میلیون کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر با اشاره به آغاز تعمیرات ۸۷ واحد مسکونی در جریان سیل آذرماه امسال گفت: برای تعمیر این واحدها ۳۰ میلیون تومان وام ۵ درصد و ۱۵ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت و تا پایان امسال تکمیل می‌شود.

حیدری، با اشاره به اتمام بازسازی واحدهای سیل‌زده تا مرداد ماه سال ۱۴۰۰ تصریح کرد: پرونده بازسازی و تعمیرات سیل آذر ماه امسال تا مرداد ماه سال آینده بسته می‌شود.

وی با بیان اینکه در جریان سیل آذر ماه امسال یک‌هزار ۴۰۰ واحد مسکونی در ۳ شهرستان  دشتستان، گناوه و دیلم  خسارت دید افزود: ۶۵۰ واحد مسکونی بازسازی و  ۷۹۰  واحد مسکونی هم تعمیر می‌شوند که در جریان این عملیات وام بانکی با بهره ۵درصد و کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

وی، با اشاره به  اسفالت ۳۸۴ کیلومتر معابر روستایی در استان بوشهر افزود: میانگین کشوری در آسفالت معابر روستایی ۳۱ درصد و در استان بوشهر بالای ۵۵ درصد معابر روستایی آسفالت شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر از انعقاد تفاهم‌نامه برای بهسازی معابر روستایی خبر داد و بیان کرد: در این راستا با تعامل نمایندگان مجلس ۴۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات وزارت نفت تخصیص یافته است.

حیدری، ایمن‌سازی  مناطق روستایی در معرض سیل را یکی دیگر از پروژه‌ها دانست و تاکید کرد: در این راستا ۵۰ میلیارد تومان به شهرستان‌های دیلم و گناوه تخصیص یافته است.

وی، با اشاره به اجرای طرح اقدام مسکن در استان بوشهر خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح تاکنون ۳۰۰ واحد مسکونی در قالب گروه‌های ساخت و  بنیاد ساز عملیات اجرایی آنها در استان بوشهر آغاز شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر افزود: این نهاد در مجموع ۴۸۹ واحد مسکونی در اجرای طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای اهرم،  بنک، دیر، خورموج و دیلم آغاز کرده است که در مدت ۱۸ ماه تکمیل و افتتاح می‌شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader