true

ویژه های خبری

true
    امروز یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

 دشتستان بزرگ : پایگاه انتقال خون شهرستان گناوه بعد از چند روز تعطیلی، فعالیت خود را از سرگرفت.

به گزارش  دشتستان بزرگ ؛ سرپرست شبکه بهداشت ودرمان گناوه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهارکرد:  با وجود اینکه پایگاه انتقال خون این شهرستان ازلحاظ ساختار اداری و سازمانی مستقیم زیرنظر سازمان انتقال خون استان بوشهر است، اما به دلیل حساسیت و اهمیت ویژه این مرکز  توسط این شبکه مورد حمایت همه جانبه قرار می‌گیرد.

پایگاه انتقال خون گناوه فعالیت خود را از سر گرفت

عصمت حیدری افزود: این شبکه به عنوان متولی سلامت شهروندان، از بدو ایجاد مشکل بوجود آمده، همه تلاش خود را برای حل آن بکار گرفت و با رایرنی و تعامل انجام شده فعالیت پایگاه انتقال خون شهرستان از سر گرفته شد.

وی گفت:  فعالیت این پایگاه با اعزام یک پزشک از مرکز استان بوشهر روز گذشته آغاز شد و در هفته آینده یک پزشک بصورت ثابت مستقر می‌شود.

حیدری بیان کرد: در اولین روز فعالیت پایگاه، ۱۰ اهدا کننده پذیرش و از آنان خون‌گیری شد.

سرپرست شبکه بهداشت ودرمان گناوه  گفت: فعالیت پایگاه در هفته جاری در نوبت صبح دایر است اما از  هفته آینده با استقرار پزشک دائم همه روزه و در عصرها از ساعت ۱۶ تا ۲۰:۳۰ دقیقه خدمات رسانی می‌کند.

 انتقال خون گناوه یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های استان بوشهر است که هر ازچندگاهی فعالیت آن متوقف و دوباره از سرگرفته می‌شود و این روند تکراری باعث مشکلاتی برای مردم و اهداکنندگان خون شده‌است.

نرگس عبیدی مدیرکل انتقال خون استان بوشهر روز گذشته گفته بود تعطیلی پایگاه انتقال خون گناوه ناشی از پایان همکاری پزشک با این پایگاه است که به طور موقت سبب توقف فعالیت این مرکز شده‌ و بزودی راه اندازی خواهد شد.

شهرستان گناوه با ۱۰۵ هزارنفر جمعیت در شمال مرکز استان بوشهر واقع است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader