true

ویژه های خبری

true
    امروز شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

دشتستان بزرگ: نشست شورای اداری دشتستان، صبح امروز با حضور مدیرکل بنیادمسکن استان بوشهر و فرماندار، نماینده و جمعی از مسئولین دشتستانی و در محل کانون امام خمینی (ره) برازجان برگزار شد.

به گزارش دشتستان بزرگ، فرماندار دشتستان در این نشست با اشاره به فرارسیدن ایام الله دهه فجر، بر لزوم گرامیداشت این ایام توسط مسئولین به ویژه شهرداری ها تاکید کرد.

فتح الله نوروزی خاطر نشان کرد: بنا به دلایل خاص کرونایی، برنامه های دهه فجر امسال به شکلی جدید اجرایی خواهد شد به گونه ای که به جای راهپیمایی ۲۲ بهمن هر سال، شاهد رژه موتوری و خودرویی در سطح شهرستان خواهیم بود.

وی ضمن تاکید بر اینکه باید با رسانه ها، تعامل خوبی داشت و از ظریف آنان استفاده کرد، خاطر نشان کرد: در خرداد ۱۴۰۰ انتخابات را به خوبی برگزار کرده و اصل های لازم را رعایت می کنیم، در دوره گذشته ۹۵۲ نامزد در سطح شهرستان داشتیم، از ۲۰ تا ۲۶ اسفند ماه ثبت نام کاندیدای شورای شهر انجام خواهد شد.

۲۴۸ فوتی کرونایی در دشتستان

 

فرماندار دشتستان در خصوص وضعیت کرونایی این شهرستان نیز اذعان داشت: تا به امروز ۳۷۹۰ مورد مثبت و ۲۴۸ مورد فوتی کرونایی در دشتستان ثبت شده است که آمار نسبتا پائین و مطلوبی محسوب می شود اما خیز آرام کرونا در شهرستان و استان در حال افزایش است.

وی ضمن انتقاد از عدم استفاده برخی شهروندان از ماسک، افزود: متاسفاده شاهد کمرنگ شدن استفاده از ماسک در شهرستان هستیم، در حالی که با عادی سازی، امکان بازگشت به شرایط شکننده کرونایی وجود دارد.

نوروزی در خصوص پروژه های عمرانی دشتستان نیز اظهار داشت: پیگیر تعریض راه سعدآباد بوده و دوربرگردان راهدار و ورودی راهدار در حال مناقصه است، توسعه بیمارستان مهر و پلی کلینیک حتی اگر تا پایان دهه فجر انجام نشود نیز در روزهای بعد انجام خواهد شد.

دشتستان، به حق خود نرسیده است

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی نیز طی این نشست ضمن گلایه از روند توزیع اعتبارات گفت: دشتستان به طور کامل به حق خود نرسیده است، دشتستان را نمی توان مانند شهرستان های دیگر، فرض کرد با بررسی زیر ساخت ها می توان به این نتیجه رسید، شهرستانی که جمعیت آن کمتر از یکی از شهرهای دشتستان بوده از نظر اعتباری قابل مقایسه نیست.

ابراهیم رضایی ادامه داد: تامین اجتماعی باید به تعهدات خود در دشتستان عمل کرده و کم کاری خود را جبران کند.

وی ادامه داد: بخش زیادی از مردم برای زمین های مسکونی خود مشکل دارند، این در حالی است که یکی از ارگان های مربوطه در این خصوص به آنها گفته که باید به ما مراجعه کنید اما باز ه نتیجه ای حاصل نشده است.

نماینده دشتستان افزود: نارضایتی هایی نیز در خصوص عملکرد بانک های شهرستانی وجود دارد، تا کی باید این ناعدالتی ها از سوی بانک ها به مردم اعمال شود؟

 

پایان عملیات ساماندهی منازل سیل زده تا خرداد ۱۴۰۰

مدیرکل بنیادمسکن استان بوشهر نیز در این نشست با اشاره به سیل آذرماه استان که خساراتی را در شهرستان های دشتستان، گناوه و دیلم به دنبال داشت، از ۳۲۵ واحدی که جهت ساماندهی مشخص شدند، عملیات ساماندهی ۱۸۷ واحد آغاز و به ۸۶۹ مورد نیز کمک های بلاعوض پرداخت شد.

حمید حیدری بریدی با تاکید بر اینکه عملیات بازسازی واحدهای خسارت دیده تا پایان سال جاری به اتمام می رسد، عنوان داشت: عملیات ساخت واحدهای تاسیسی نیز تا پایان خرداد ۱۴۰۰ تمام و آماده بهره برداری خواهند بود.

مدیرعامل بنیاد مسکن استان اذعان داشت: در برخی از شاخص ها مانند اجرای طرح هادی، بوستان های امید و اجرای چمن های مصنوعی رتبه اول کشور را داریم

 

 

۱۸۰ پروژه عمرانی در دشتستان

معاون فرماندار دشتستان اظهار داشت: در مجموع اعتبارات برای پروژه های قابل افتتاح و کلنگ خورده ۷۶۴میلیارد تومان با ۱۸۰ پروژه است، البته تعداد پروژه ها شناور است.

کریم آزاد افزود: در بحث بهداشت و درمان کلینیک تخصصی امام سجاد برازجان به بهره برداری می رسد، در خصوص حوزه تامین اجتماعی نیز کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی پروژه های متعددی را شاهد هستیم.

وی اضافه کرد: آغاز عملیات اجرایی ۳۲۰ واحد مسکونی افراد پوشش کمیته امداد را داریم، سالن شهید شاهینی بعد از ۱۲سال و پلاتوی مجتمع شهید شاهینی در دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسد.

معاون فرمانداری دشتستان اذعان داشت: سالن شهید سلیمانی نیز تا پایان اردیبهشت ماه به برداری می رسد، در زمینه ارتباطات ۱۶پروژه با اعتبار ۱۵میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان را در برنامه خود داریم.

کریم آزاد تصریح کرد: پروژه هایی که افتتاح می شود باید کامل بوده و شهرداری ها پروژه را کامل شده تحویل دهند، تعدادی از پروژه ها را در سطح بخش ها به صورت حضوری بازدید کرده اما باید حداقل نفرات حضور داشته باشند.

اهدای بیش از هزار تب لت به دانش آموزان دشتستانی

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر نیز در این نشست اظهار داشت: ۵۵۰۰ لوله کشی گاز در استان بوشهر توسط کمیته امداد برای خانواده های نیازمند انجام می شود که ۱۵۰۰ مورد مربوط به دشتستان است.

لطفی افزود: برای همه دانش آموزان دشتستانی پک کمک آموزشی و لوازم التحریر اختصاص یافت، بیش از هزار تبلت نیز اهدا کردیم.

۵۰ میلیارد خسارت سیل به تاسیسات کشاورزی استان

معاون جهاد کشاورزی استان نیز اظهار داشت: در سیل گذشته ۲۰۰ میلیارد تومان ۴ استان خسارت دیدند، نزدیک به ۵۰میلیارد متعلق به استان بوشهر بود.

عمرانی افزود: برای طرح تحول نخلستان دشتستان ۷۹۰میلیارد تومان در بخش سعدآباد هزینه می شود، بخش اول نیز به زودی افتتاح می شود، طرح مرغ آمین، طرح گلخانه ها و در کنار پروژه های کوچک دست اجرا است.

وی اضافه کرد: انتظار داشته که به بخش کشاورزی با توجه به ظرفیت ها و آسیب ها نگاهی بیشتر انجام شود، در بخش اعتبارات ملی نگاه محدود تری به بخش کشاورزی استان وجود دارد، تامین اعتبارات بالغ بر ۵۰ تا ۶۰ درصد در دشتستان هزینه خواهد شد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader