true

ویژه های خبری

true
    امروز سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹

 دشتستان بزرگ:هزاران زائر در کرانه رود گنگ هند در ابتدای کوم میلا جایی که بزرگ‌ترین اجتماع انسانی جهان نامگذاری شده، جمع شده‌اند.

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از فرارو، یکی از خجسته‌ترین مراسم هندو‌ها در سال جاری در زمان شیوع ویروس کرونا صورت می‌گیرد. در روز اول جشنواره صد‌ها نفر با قصد از بین بردن گناهانشان خود را در آب این رودخانه شستشو می‌دهند. مقامات می‌گویند آن‌ها دستورالعمل‌های مربوط به همه‌گیری کرونا را رعایت می‌کنند، اما اکثر حمام کنندگان ماسک ندارند.

تعداد مبتلایان به کرونا در هند بسیار زیاد است و تنها ایالات متحده بیشتر از هند موارد ابتلا به کرونا را دارد. با این حال، نرخ مرگ و میر بر اثر کرونا در هند از بسیاری از کشور‌ها کمتر است و محدودیت‌های شدید خانه‌نشینی در این کشور اعمال نشده است.

هندو‌ها معتقدند که حمام کردن به آن‌ها کمک می‌کند تا به موکشا یعنی سعادت برسند که آن‌ها را از چرخه تولد و مرگ آزاد می‌کند.

 ورود زائران در ساعت ۰۳:۰۰ به وقت محلی به هار کی پودی، ساحل معروف رودخانه گنگ در هاریدوار آغاز شد و یک ساعت بعد حمام شروع شد.

این رویداد به طور معمول ده‌ها هزار نفر را به خود جلب می‌کند، اما این بار مقامات به دلیل خطرات ناشی از کرونا، از مردم خواسته‌اند به طور انبوه در این مراسم جمع نشوند.

مقامات منطقه به مردم هشدار داده‌اند که فقط در صورت مشخص شدن تست منفی کرونا، ماسک زدن و حفظ فاصله اجتماعی، به آنجا بیایند، اما روزنامه‌نگاران محلی می‌گویند تعداد کمی از این مقررات پیروی می‌کنند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader