true

ویژه های خبری

true
    امروز یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

 دشتستان بزرگ : مدیرکل انتقال خون استان بوشهر گفت: این مرکز در زمان حاضر به گروه‌‎های خونی A و AB- منفی نیاز دارد و از هم‌استانی‌‎‌ها و بویژه دارندگان این گروه‌‏های خونی انتظار است برای اهدا خون اقدام کنند.

به گزارش  دشتستان بزرگ  به نقل از ایرنا؛ نرگس عبیدی روز شنبه در حاشیه آغاز پویش اهدا خون مداحان، هیات‌‎‌های مذهبی و اصحاب رسانه استان بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: در زمان حاضر ذخایر خونی این استان در حد مطلوب است ولی این وضعیت به معنی نبود نیاز به فرآورده‌‏‌های خونی نیست.

وی بیان کرد: این وضعیت ناپایدار است زیرا همزمان با اینکه خون از اهدا کنندگان دریافت می‌‎شود از آن فرآورده‌‏‌های خونی تهیه و به نیازمندان تحویل می‌شود.

انتقال خون بوشهر دارندگان ۲ گروه خونی را فراخوان کرد

عبیدی ادامه داد: فردا یکشنبه همزمان با شهادت فاطمه زهرا (س) نیز پایگاه سیار انتقال خون در روستای عالی حسینی شهرستان تنگستان مستقر می‌‎شود تا از افراد داوطلب این روستا خون دریافت کنند.

وی اظها داشت: از خون اهدایی هر فرد چهار فرآورده پلاکت، گلبول‌‎های قرمز، پلاسما و رسوب سرد (کرایو) تهیه می‎‌شود که مدت زمان نگهداری گلبول‌های قرمز و پلاکت به ترتیب پنج و ۳۵ روز و ۲ فرآورده دیگر نیز برای حدود ۲ سال امکان نگهداری دارند.

وی اظهار کرد: با توجه به وجود بیماران نیازمند به پلاکت و گلبول‌های قرمز بیشترین نیاز بیماران شامل این ۲ فرآورده خونی است.

عبیدی ادامه داد: بیمارانی هستند که اگر در اسرع وقت این فرآورده‌‎ها را دریافت نکنند در اثر خون‌ریزی جان خود را از دست بدهند که در این ارتباط از همه مردم انتظار می‌‎رود با مراجعه برنامه‎‌ریزی شده برای اهدای خون خود به مرکز انتقال خون مراجعه کنند.

رئیس سازمان بسیج مداحان استان بوشهر گفت: در آستانه شهادت حضرت فاطمه زهرا پویشی متشکل از مداحان، هیات‌‎های مذهبی و اصحاب رسانه برای اهدای خون در بوشهر تشکیل شد.

حسین معینی افزود: این اهدای خون در واقع جلوه‌‎‌ای از کمک‌‎های مومنانه است که می‌‎توانیم با خون خود نجات بخش جان خیلی از افراد باشیم.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان بوشهر گفت: اصحاب رسانه این استان همواره در صحنه‌‎های مختلف پیشتاز و در صف نخست برای نقش‌آفرینی هستند.

عبدالله نجفی افزود: در ایام شیوع کرونا نیز اصحاب رسانه با اطلاع‌ رسانی مطلوب خود علاوه بر فرهنگ‌‎سازی در رعایت شیوه‎‌نامه‎‌هایی بهداشتی، هم‌استانی‎‌ها را به اهدای خون دعوت کردند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader