true

ویژه های خبری

true
    امروز شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

دشتستان بزرگ: رییس اتحادیه اغذیه فروشان و هتل داران دشتستان در گفتگو با دشتستان بزرگ گفت: حدود ۴۵ سال بود که در دشتستان رسته کاری قصابان مورد بی مهری قرار می گرفت.

به گزارش دشتستان بزرگ، صادق کمالیان افزود: سالها پیش، کشتارگاه قدیم برازجان (کشتارگاه شهرداری) که در خیابان آیت واقع بود و بیش از ۵۰ سال فعالیت داشت، تعطیل شد و بعد از تعطیلی کشتارگاه مذکور، کشتارگاه جدید دیگری راه اندازی شد که این محل نیز پس از ۲ سال فعالیت، بنا به دلایلی که توسط دام پزشکی و شبکه بهداشت مدنظر داشتند، تعطیل می شود.

وی اضافه کرد: کشتارگاه چاهکوتاه نیز بعد از کشتارگاه دوم در برازجان راه اندازی شد و بعد از حدود ۷سال بنا به دلایلی دیگر، این کشتارگاه نیز تعطیل می شود، این تعطیلی سبب شد که قصاب ها به اجبار برای کشتار دام به کشتارگاه گناوه روی ببرند.

رییس اتحادیه اغذیه فروشان و هتل داران اذعان داشت: متاسفانه انتقال دام زنده به گناوه و برگرداندن گوشت قرمز به دشتستان، مشکلات بسیاری از جمله هزینه بالا و شرایط فیزیکی مورد دار این کشتارگاه سختی بسیاری را به دنبال داشت.

 

همت بخش خصوصی در راه اندازی کشتارگاه صنعتی در دشتستان

رییس اتحادیه اغذیه فروشان و هتل داران دشتستان با اشاره به همت بخش خصوصی در حل این معضل، اظهار داشت: کشتارگاه برادران زمانی در راه بعد از سه راهی بنداروز به سمت پست برق واقع شده و تا قبل از پایان ماه جاری به بهره برداری می رسد.

صادق کمالیان افزود: برای این که دشتستان دارای کشتارگاه شناسنامه دار، منظم و هدفمند باشد، از مسئولان ذی ربط تقاضا داریم که حمایت لازم خود را از بخش خصوصی داشته باشند.

وی اضافه کرد: تمامی مصوبات، نامه نگاری ها و مستندات جلسات تنطیم بازار، شورای سلامت و.. از سال ۹۲ تاکنون به منظور پیگیری و راه اندازی کشتارگاهی در شان مردم برازجان موجود است، تمام پیگیری های لازم صورت گرفته و تا کنون هیچ گونه کوتاهی از طرف ما نیز نشده است.

رییس اتحادیه اغذیه فروشان و هتل داران دشتستان ضمن خاطرنشان کرد: راه اندازی این کشتارگاه بدون حمایت های فرماندار دشتستان، دامپزشکی استان و شهرستان امکان پذیر نبود.

مجری راه اندازی کشتارگاه جدید در دشتستان اظهار داشت: از این رو با پیگیرهای لازم و حمایت های فرماندار دشتستان، مدیریت دانپزشکی استان و شهرستان و رییس اتحادیه اغذیه فروشان و هتل داران، ما کشتارگاه جدید را در دشتستان راه اندازی کردیم.

یدا… زمانی افزود: من و برادرانم به صورت خودجوش در امر مالی، در کنار حمایت های بسیار اتحادیه، فعالیت خود را از ابتدای مهرماه سال جاری برای راه اندازی کشتارگاه آغاز کردیم، از زحمات قابل تقدیر رییس اتحادیه اغذیه فروشان و هتل داران دشتستان نیز می توان به پیگیری آسفالت و انشعاب مورد نیاز فعالیت ما اشاره کرد.

وی اضافه کرد: اکنون کشتارگاه از تمامی آیتم های لازم برای کشتار با نظارت دامپزشکی برخوردار است، کشتارگاه ما صنعتی بوده و با خدمات لازم، دارای امکانات بروز از جمله دستگاه شوک، پوست کن، روده پاک کنی، کله پاک کنی، پاچه و شکم پاک کنی، اره برقی برای تکه کردن و… می باشد.

مجری راه اندازی کشتارگاه اذعان داشت: کشتارگاه دارای دو سردخانه مجهز ۲۰۰ و ۷۰تنی می باشد، از جمله تجهیزات دیگر این کشتارگاه، سبتیک فاضلاب، چاه لاشه معدوم شده، محل دام سنگین و سبک، باسکول و پیش سرد، است، ساختمان مذکور دارای اتاق های مجزا برای حضور نماینده اداره دامپزشکی و اسکان سلاخان نیز می باشد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader