true

ویژه های خبری

true
    امروز دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹

ژانویه مرگبارترین ماه کرونایی در آمریکادشتستان بزرگ : مقامات آمریکایی اعلام کردند: با تداوم روند فعلی موارد ابتلا و فوتیهای کروناویروس ژانویه مرگبارترین ماه در مدت همه گیری بیماری کووید-۱۹ خواهد بود.

به گزارش  دشتستان بزرگ  به نقل از ایسنا؛ آمارهای جمع آوری شده در ایالات متحده حاکی از آن است که موارد جدید ابتلا، بستری و مرگ ناشی از بیماری کووید-۱۹ روند افزایشی خود را دارد و به گفته رئیس دانشکده سلامت عمومی دانشگاه براون وضعیت موجود در کشور وخیم است.

وی گفت: می دانیم که چگونه می توان روند شیوع بیماری را کند ساخت. لازم است استفاده از ماسک اجباری شود، مردم در خانه بمانند و از برگزاری تجمعات و دورهمی ها خودداری کنند.

هرچند مقامات آمریکایی اظهار داشتند: بسیاری از مردم در تعطیلات سال نو میلادی خلاف این دستورالعملها رفتار کردند و با دوستان و اعضای خانواده در مهمانی ها شرکت کردند. اکنون می توان پیامد این رفتار را در افزایش آمار بستریهای بیمارستانی مشاهده کرد.

آمارهای دانشگاه جانز هاپکینز نشان می دهد در ۱۰ روز نخست سال ۲۰۲۱ بیش از ۲۷ هزار مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در آمریکا گزارش شده است. در این شرایط می توان پیش بینی کرد در ماه ژانویه نسبت به ماه های گذشته تعداد بیشتری بر اثر ابتلا به این بیماری فوت خواهند کرد. در ماه دسامبر ۷۷ هزار و ۴۳۱ نفر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند که بالاترین آمار بوده است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader