true

ویژه های خبری

true
    امروز جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹

دشتستان بزرگ : وزیر بهداشت بریتانیا گفت مجموع افرادی که در این کشور تاکنون اولین دوز واکسن کووید-۱۹ دریافت کرده‌اند، به حدود دو میلیون نفر رسیده است.

به گزارش خلیج فارس دشتستان بزرگ ، به نقل از عصرایران؛ “مت هنکاک” در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی گفته است: “هفته پیش تعداد کسانی که واکسن زدند از کل ماه دسامبر بیشتر بود؛ ما تزریق واکسن را سرعت بخشیده‌ایم.” ما تزریق واکسن را سرعت بخشیده‌ایم.”

اشاره او به دو واکسن فایزر-بیوان‌تک و آکسفورد-آسترازنکا بوده است که در این کشور تزریق می‌شود.

بریتانیا قصد دارد تا نیمه فوریه (۳۵ روز دیگر) آسیب‌پذیرترین افراد جامعه را در برابر کووید-۱۹ واکسینه کند و تا پائیز هم تمامی بزرگسالان واکسن بزنند.

آمار تزریق واکسن کرونا در بریتانیا به حدود ۲ میلیون نفر رسید

وزیر بهداشت این کشور می‌گوید تا کنون حدود یک سوم افراد بالای ۸۰ سال واکسن دریافت کرده‌اند.

این اتفاقات در حالیست که این کشور با موج فزاینده موارد ابتلا به کرونا روبروست؛ این کشور امیدوار است با سرعت بخشیدن به واکسیناسیون بتواند زندگی را تا بهار سال جاری میلادی تا حدی به حالت عادی برگرداند.

هنکاک می‌گوید هم اکنون روزانه به ۲۰۰ هزار نفر واکسن زده می‌شود.

دولت بریتانیا برای اینکه بتواند تا نیمه فوریه ۱۴ میلیون نفر افراد آسیب‌پذیر، شامل افراد بالای ۷۰ سال، افراد مسن با بیماری‌های زمینه‌ای و کارکنان نظام بهداشتی، را واکسینه کند، باید ۲ میلیون نفر را در هفته پوشش دهد.

قرار است طی هفته جاری هفت مرکز بزرگ به همین منظور آغاز به کار کنند.

برنامه بریتانیا برای واکسیناسیون در حالیست که قرنطینه سراسری در انگلستان برقرار است و افزایش شمار کشته‌ها و موارد ابتلا مایه نگرانی بسیاری از شهروندان این کشور شده است.

طی روزهای اخیر موارد فوتی روزانه بیش از ۱۰۰۰ نفر گزارش شده و تعداد افرادی که به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند دیروز از مرز ۸۰ هزار نفر عبور کرد.

وزیر بهداشت بریتانیا می‌گوید با این وضعیت ممکن است مقررات سخت‌تری هم معرفی شود؛ به گفته او نادیده گرفتن محدودیتها ممکن است “کشنده” باشد.

از اولین ساعات سه‌شنبه (۱۶ دی ماه) قرنطینه و تعطیلی سراسری در انگلستان به اجرا گذاشته شد. اقدامات مشابهی هم در سراسر اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی به مورد اجرا گذاشته شده بود.

شرح عکس: ملکه الیزابت ملکه بریتانیا و همسرش فیلیپ که هر دو بالای ۹۰ سال دارند، واکسن زدند

آمار تزریق واکسن کرونا در بریتانیا به حدود ۲ میلیون نفر رسید

تصمیم برای این محدودیت و تعطیلی سراسری پس از افزایش چشمگیر تعداد مبتلایان و به درخواست مسئولان بهداشتی گرفته شد تا فشار بر سیستم درمانی و بیمارستان‌ها کم و شیوع بیماری کنترل شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader