true

ویژه های خبری

true
    امروز جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹

دشتستان بزرگ: مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: برای ساخت ۲۳۸واحد مسکونی ویژه خانواده‌های دو معلولی در استان علاوه بر اعطای تسهیلات کم‌بهره بانکی، ۱.۵میلیارد تومان کمک بلاعوض پرداخت شده است.

به گزارش  دشتستان بزرگ ؛ حمید حیدی بریدی بیان کرد: در سال‌های اخیر مسکن خانوار دارای دو معلول در برنامه این نهاد قرار گرفته است که با مشارکت بنیاد مستضعفان، بهزیستی و بنیاد مسکن اجرا می‌شود.

او از ساخت ۲۳۸ واحد مسکونی ویژه خانواده‌های دو معلولی استان بوشهر خبر داد و افزود: این واحد‌ها با زیربنای ۶۰ مترمربع و سرمایه‌گذاری ۲۵٫۷ میلیارد تومان ساخته شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با اشاره به پرداخت وام کم بهره به متقاضیان این واحد‌های مسکونی عنوان کرد: تاکنون ۱۷۳ واحد مسکونی از این تعداد تکمیل و به متقاضیان تحویل شده که ۷۰ درصد واحدها به شمار می‌رود.

حیدری بریدی ادامه داد: در این زمینه افزون بر پرداخت تسهیلات کم‌بهره بانکی، ۱٫۵ میلیارد تومان کمک بلاعوض به صاحبان این خانه‌ها پرداخت شده است.

او گفت: کمک‌های بلاعوض در حوزه روستایی برای هر واحد مسکونی ۱۸ میلیون و مناطق شهری تا ۳۶ میلیون تومان پرداخت می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهربه افزایش سقف تسهیلات بانکی این طرح‌ها اشاره کرد و ادامه داد: سقف تسهیلات بانکی در حوزه روستایی تا ۸۵ میلیون و حوزه شهری تا ۱۳۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

حیدری بیان کرد: علاوه بر ساخت مسکن ویژه خانواده‌های دو معلولی، ساخت ۲۵۳ خانه برای خانواده‌های تک معلولی زیر پوشش بهزیستی هم  آغاز شده که ۲۰۸ خانه تکمیل و تحویل شده است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader