true

ویژه های خبری

true
    امروز شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹
شنبه هاي ورزشي دشتستان بزرگ/ در گفتگو با موعود فخرايي مطرح شد:

دشتستان بزرگ- فاطمه احمدی پور: پایگاه خبری تحلیلی دشتستان بزرگ در روزهای شنبه به معرفی جمعی از ورزشکاران این شهرستان پرداخته و با انجام مصاحبه و یا ارائه مطالبی، در راستای شناساندن این عزیزان، تلاش دارد.

این هفته شما را دعوت می کنیم به کارنامه کاری والیبالیست مطرح دشتستانی که خواندن آن خالی از لطف نیست.

 

سلام لطفا خودتان را معرفی کنید ؟
موعود فخرایی هستم. متولد ۱۳۶۵

 چندسال است در رشته والیبال فعالیت می کنید و از چه سالی مربی والیبال معرفی شده اید؟
۱۸ سال است که فعالیت والیبال دارم و از سال ۹۰ با تاسیس باشگاه والیبال کار مربی گری رو شروع کردم، قبل از آن هم مربی دو و میدانی بودم.

 

چه مقام هایی را تا کنون کسب کرده اید؟

حدود ۶۰ مدال مختلف دانشجویی در رشته های والیبال، دو و میدانی، بسکتبال و هندبال دارم و برترین مقام های دوران مربی گری را در رشته والیبال و دو و میدانی کسب کردم که می شود به قهرمانی های متعدد کشوری در رشته دو و میدانی و نایب قهرمانی جوانان کشور با مربی گری بنده در کنار استاد امیری اشاره کرد.
سال گذشته نیز افتخار مربی گری تیم والیبال دشتستان در لیگ دسته اول کشور را داشتم.

با چه کشورهایی مسابقه داشته اید؟
از نظر شخصی کلیه مسابقات بنده داخلی بوده ولی در سمت مربی گری دو و میدانی، شاگردانم را در مسابقات بین المللی با حضور کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی کوچ کردم و صاحب عناوین برتر شدیم، همچنین بازیکنانی که به تیم ملی والیبال معرفی کردیم در مسابقات جهانی و آسیایی به کسب عناوین برتر آسیا و جهان دست پیدا کردند.

 

 شنیده ایم باشگاه ای به نام شما ثبت شده است، آیا هنوز این باشگاه فعالیت می کند و از چه سالی فعالیت خودرا آغاز کرده و هدف و انگیزه شما چه بود؟

بله، فعالیت این باشگاه از سال ۹۰ آغاز شده و تاکنون در تمامی مسابقات استان در تمامی رده های سنی شرکت کرده و به دیدار فینال راه یافته است. در اکثر این مسابقات نیز موفق به کسب مقام قهرمانی استان در تمامی رده ها شده ایم که از افتخارات این مجموعه بوده، ضمنا معرفی تعداد زیادی از والیبالیست های با استعداد شهرستان و استان به اردو های تیم ملی ایران و باشگاه های برتر والیبال و همچنین مدال آوری ورزشکاران پر افتخاری همچون عرفان غلامی پور در مسابقات جهانی و آسیایی از دیگر دستاورد های باشگاه بوده.
البته بدلیل بیماری کرونا، کلاس ها حدود یکسال تعطیل بود، اما انشالله به زودی بصورت محدود و با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی، کلاس های آموزش والیبال را شروع خواهیم کرد و برای حضور در مسابقات پیش رو آماده خواهیم شد.

رده های سنی شرکت کننده در این باشگاه چگونه است؟
باشگاه با همکاری و پشتیبانی اداره ورزش و جوانان و هییت والیبال در تمامی رده های سنی از جمله خردسالان، مدرسه والیبال، نونهالان، نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان تلاش در استعدادیابی و پرورش نخبگان شهرستان و استان داشت است..

 

آیا در رشته های دیگری هم فعالیت داشته اید؟
از کودکی رشته های متعدد ورزشی را دنبال کردم. شنا، فوتبال، بسکتبال، هندبال، بدنسازی و والیبال از این جمله هستند.

وضعیت والیبال و حمایت مسئولین را از این رشته چگونه ارزیابی می کنید؟
حمایتهای خوبی از طرف اداره ورزش و جوانان به ریاست جناب کمارج و همچنین شورای شهر فعلی و قبلی از والیبال صورت گرفته، در مواردی هم شاهد حمایت هایی از سوی فرمانداری محترم شهرستان نیز بوده ایم، به ویژه در خصوص شرکت تیم والیبال دشتستان در مسابقات دسته اول والیبال کشور، اما بدون شک بدلیل پتانسیل بالای این رشته و سرعت پیشرفت سریع آن، نیازمند افزایش اینگونه حمایت ها خواهد بود.

 

الگوی ورزشی شما چه کسانی هستند؟
در رشته والیبال جناب آقای مصطفی کارخانه، هم از لحاظ فنی و هم از لحاظ اخلاقی جز برترین مربیان جهان محسوب می شود که افتخار شاگردی ایشان را داشته و در اتفاقی بیادماندی شاهد افتتاح باشگاه والیبال دشتستان در سال ۹۰ با حضور ایشان بودیم.

از موفقیت های خود و تشویق خانواده در این رشته ورزشی برایمان بگویید؟
در دوره فعالیت در رشته دو و میدانی در کنار استاد سید عباس امیری موفق به کشف استعداد های بی مثالی در دشتستان و برازجان شدیم و با برنامه ریزی دقیق و حرفه ای موفق به کسب عناوین برتر دو و میدانی کشور و آسیا گردیدیم، از آنجایی که دو و میدانی، ورزش مادر و پیش زمینه اکثر رشته های ورزشی است، همین رویه را در والیبال نیز ادامه دادیم تا جایی که بهترین ها و اولین های این رشته را در استان رقم زدیم، کسب پنج عنوان برتر  جهانی و آسیایی عرفان غلامی پور از آن جمله است.
پدرم از ورزشکاران بوده و در رسیدن به این مهم نقش خانواده، خصوصا مادر عزیزم قابل قدردانیست، ضمن اینکه همسر ورزشکار و ورزش دوست بنده نیز مشوق ادامه این فعالیت بود.

 

 پیشنهادتان به علاقمندان به این رشته چیست؟
پیشنهادم به خانواده ها این است که اگر پدر و مادری با قد بلند هستند یا در خانواده ای با متوسط قدی بالا، میتوانند روی آینده فرزندانشان در رشته والیبال حساب کنند، ضمن اینکه بر خلاف تصور، رشته والیبال پذیرای تمامی سطوح قدی بوده و مهمترین عامل پیشرفت ورزشکاران در این رشته و دیگر رشته های ورزشی علاقه و خلاقیت ورزشکاران هم خواهد بود.

 

 یک خاطره تلخ و یک خاطره شیرین از این رشته به خاطر دارید؟
بهترین خاطراتم لحضات قهرمانی در هر مسابقه، یا شنیدن خبر خوش کسب مدال و مقام آوری شاگردانم بوده، کسب مقام قهرمانی غرب آسیا، مقام قهرمانی جهان، قهرمانی آسیا و حتی مسابقات سطح پایینتر، خاطرات تلخ هم همیشه در عرصه رقابت لحضات شکست بوده و لحضاتی که از مسولین جواب منفی شنیدم.

صحبت پایانی شما .

زندگی ورزشی خود را مدیون مربی و همراه همیگشی ام، استاد سید عباس امیری هستم که هم اکنون بدلیل شخصی از عرصه ورزش حرفه ای کناره گیری نموده، از مسولین امر خواهشمندم که قهرمانان و اساتید ورزش شهرستان و استان را در این شرایط بد اقتصادی و اجتماعی بیشتر از پیش حمایت و همراهی نمایند، چرا که هیچ چیز نمی تواند جای تجارب و توانایی های این عزیزان را به این سادگی پر کند.
از پدر، مادر و همسرم به دلیل همراهی همیشگی و صبر و تحمل بنده در این مسیر سپاس بی نهایت دارم.
نهایتا از ریاست اداره ورزش و جوانان، اعضای محترم شورای شهر و فرماندار محترم جهت حمایت از ورزش شهرستان و عزیزانی که حامی اینجانب بوده اند‌ تشکر می نماییم و امیدوارم در سال آتی شاهد پیشرفت بیشتر ورزشی های شهرستان باشیم.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader