true

ویژه های خبری

true
    امروز چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹

دشتستان بزرگ: رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: تعیین تکلیف، روان سازی فرایند ترخیص، خروج کالاهای رسوبی و تجمیع شده بویژه کالاهای اساسی مورد نیاز مردم از گمرک ضروری است.

به گزارش  دشتستان بزرگ  به نقل از ایرنا؛ علی جمادی افزود: برای سرعت بخشی در ترخیص کالاهای اساسی مورد نیاز مردم و جلوگیری از طولانی شدن ماندگاری بدون دلیل این کالاها در گمرک و انبارهای جمع آوری و فروش اموال تملیکی دستور لازم قانونی صادر شده‌است.

سرعت بخشی ترخیص کالاهای اساسی از گمرک ضروری است

وی با اشاره به کالاهای رسوبی که تاریخ مصرف آنها منقضی شده‌اند اضافه کرد: باید دلایل منقضی شدن کالاهای موجود در این انبارها گزارش شود و درصورت نیاز، دستور قضایی صادر می‌شود.

جمادی اضافه کرد: کالاهایی که از سال‌های قبل در انبارها متروکه شده‌اند نیز باید در کمترین زمان تعیین تکلیف شوند.

وی یادآور شد: دستور لازم برای بررسی و اقدام موثر برای ترخیص این کالاها صادر شده و کالاهایی نیز که با دستور قضایی توقیف و نگهداری شده‌است نیز باید لیست همه این کالاها به همراه مشخصات پرونده قضایی برای دستور لازم به دادگستری کل استان اعلام شود.

جمادی گفت: قاچاق کالا تاثیری منفی و مخرب بر اقتصاد و تولید و حتی اشتغال دارد و باید برای جلوگیری از این پدیده شوم با اتخاذ تدابیر لازم، برخورد قاطع و قانونی با عوامل قاچاق کالا اعمال شود که در این ارتباط باید با اجرای طرح‌های مناسب نسبت به مهار آن اقدام شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader