true

ویژه های خبری

true
    امروز چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹

دشتستان بزرگ :اسفند ۹۶ برای استقلال و البته لئاندرو پادوانی روز بسیار تلخی بود. اگرچه آبی‌ها توانستند مقابل فولاد در اهواز به یک پیروزی مهم دست پیدا کنند، ولی مدافع برزیلی این تیم داخل زمین به شدت مصدوم شد و وضعیت برایش به گونه‌ای رقم خورد که نه تنها فوتبالش به پایان رسید بلکه از زندگی عادی هم محروم شده است. آسیب جدی نخاعی وارد شده به پادوانی او را برای مدتی طولانی ویلچرنشین کرد و هنوز هم نمی‌تواند مثل یک آدم معمولی راه برود. اتفاقی فوق‌العاده تلخ که جامعه فوتبال ایران را به شدت متأثر کرد.

البته چنین وقایعی متأسفانه گاهی اوقات در ورزش پیش می‌آید، ولی نکته‌ای که دقیقاً به اندازه همین مسئله باعث ناراحتی بازیکن برزیلی استقلال شد، رفتاری بود که مدیران وقت این باشگاه پس از مصدومیت او انجام دادند. رفتاری که به شدت باعث ناراحتی این بازیکن خوش‌اخلاق شده و او را وادار کرده تا هم برای احقاق حق خودش و البته هم برای انتقام گرفتن، سراغ راهکار‌های قانونی برود. روش‌هایی که احتمال دارد دردسر‌های بسیار بزرگی برای طرف ایرانی ماجرا ایجاد کند.

غرامت بیمه

پادوانی از همان ماه‌های آغازین مصدومیت با دردسر بزرگی به نام عدم دریافت مطالباتش از طرف باشگاه استقلال مواجه شد. کار به جایی رسید که این بازیکن صراحتاً مصاحبه کرد و حتی رسانه‌های برزیلی نیز در این رابطه مطلب نوشتند. مدیران وقت باشگاه استقلال نیز مرتب در مصاحبه‌های مطبوعاتی و تلویزیونی خودشان وعده حل مسئله در اسرع وقت را می‌دادند، ولی این «اسرع وقت» فرانمی‌رسید!

سرانجام بازیکن برزیلی از ایران رفت، ولی مدعی شد از طریق وکلا و راهکار‌های قانونی ماجرا را پیگیری می‌کند و اجازه نمی‌دهد پرونده به همین راحتی بسته شود. البته استقلالی‌ها در اوایل سال ۹۸ فکر می‌کردند همه چیز محدود به همان مطالبات معوقه ثبت شده در قرارداد پادوانی است، ولی خیلی زود مشخص شد این بازیکن پس از مشورت با وکلایش از استقلال بابت بیمه نکردن خودش تقاضای غرامت می‌کند! تقاضایی که البته باید توسط فدراسیون جهانی فوتبال یا دادگاه عالی ورزش پذیرفته شود و در صورت وقوع چنین اتفاقی، پرونده دست قضات می‌افتد. حالا برخی شایعات حکایت از آن دارد اگرچه برای باشگاه استقلال هنوز نامه‌ای ارسال نشده، ولی ظاهراً لئاندرو توسط مشاوران حقوقی خودش به صورت جدی در حال پیشروی است.

فاجعه‌ای بزرگ‌تر

مدیران اسبق باشگاه استقلال مدت‌ها پیرامون ماجرای بازیکن برزیلی خودشان حرف نمی‌زدند و ترجیح می‌دادند ماجرا‌هایی همچون شفر و استراماچونی را به صورت جدی‌تری پیگیری کنند، ولی حالا زمزمه‌هایی در مورد پادوانی مطرح شده که البته مسئولان استقلال هنوز آن را به صورت جدی تأیید نکرده‌اند، ولی از قرار معلوم کار‌هایی توسط وکلای این بازیکن در حال انجام است که اگر به نتیجه برسد، شاید برای استقلال دردسری به مراتب بزرگ‌تر از ماجرایی که پیرامون مارک ویلموتس برای فدراسیون رخ داده، ایجاد شود.

چیزی که می‌توان آن را به نوعی حتی بزرگ‌تر از یک فاجعه دانست (البته تأکید می‌کنیم هنوز نامه‌ای به صورت رسمی مبنی بر محکومیت برای باشگاه استقلال ارسال نشده) در میان اطرافیان باشگاه صحبت از ادعای ۷ میلیون دلاری پادوانی شده و حتی یکی از مدیران استقلال نیز مدعی شده پادوانی می‌خواهد از آن‌ها ۹ میلیون دلار غرامت بگیرد! در این میان احمد مددی سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال نیز چند روز قبل مدعی شد پادوانی ۱۰۰ هزار دلار از استقلال طلبکار بود، ولی حالا شکایتی به دادگاه عالی ورزش برده و خواهان دریافت غرامت ۹ میلیون دلاری شده است که اصلاً مورد تأیید باشگاه استقلال نیست!

کاسبی وکلا

در اینکه مدیران قبلی باشگاه استقلال باید رسیدگی به مراتب بهتری به پادوانی می‌کردند کوچک‌ترین تردیدی وجود ندارد مسئله‌ای که حتی در مقطعی باعث ناراحتی دکتر امین نوروزی معاون پزشکی سابق این باشگاه هم شد و تأکید داشت جدا از بحث ورزش، سلامتی پادوانی و تعهدات باشگاه استقلال یک امر انسانی محسوب می‌شود.

از طرف دیگر، شواهد امر نشان می‌دهد بازیکن برزیلی اسبق آبی‌پوشان به صورت جدی در حال دنبال کردن پرونده است و اگر بتواند علیه باشگاه استقلال رأی بگیرد، غرامتی به مراتب بیشتر از پرونده مارک ویلموتس نصیبش می‌شود و این یعنی یک فاجعه بزرگ برای طرف ایرانی. البته برخی از افرادی که به نوعی در جریان پرونده مذکور قرار داشته‌اند، معتقدند پس از وقوع اتفاق فوق، چند وکیل برزیلی پادوانی را احاطه کرده و به او پیشنهاد کردند ماجرا را طبق سناریوی آن‌ها جلو ببرد و درخواست غرامت بسیار هنگفت کند. این وکلا در صورت برنده شدن مدافع برزیلی ظاهراً بین ۱۵ تا ۲۰ درصد از کل مبلغ غرامت را مال خودشان خواهند کرد. در واقع آن‌ها هم دنبال کاسبی خودشان هستند.

منبع: خبرورزشی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader