true

ویژه های خبری

true
    امروز چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹

مدیرکل سیاسی استانداری بوشهر: صنوف دراجرای محدودیت‌های کرونایی همکاری کننددشتستان بزرگ : مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر گفت: با توجه به تصمیم ستاد ملی کرونا در ارتباط با تعطیلی فعالیت برخی صنف‌ها از ساعت ۱۸ بعد از ظهر به مدت یک ماه، انتظار می‌رود همکاری لازم توسط بازار و اصناف در این زمینه انجام شود.

به گزارش  دشتستان بزرگ  به نقل از ایرنا؛ خسرو دهقانی در نشست شورای اطلاع رسانی استان بوشهر افزود: براین اساس همه واحدهای صنفی بجز مراکز ضروری شامل درمانی، امداد ونجات، آتش نشانی، آمبولانس‌ها، سرویس‌های عمومی مردم از جمله آب، برق، گاز و مخابرات و مراکز عرضه مواد غذایی از جمله فروشگاه‌های زنجیره‌ای تعطیل خواهند بود.

وی تاکید کرد: با توجه به بهبودی شرایط آب و هواییدر استان بوشهر انتظار می‌رود همه صنف‌ها با پیوستگی در فعالیت خود، با اجرای این طرح همکاری لازم را داشته باشند و اعمال محدودیت را جدی بگیرند و در قطع زنجیره بیماری همکاری کنند.

دهقانی اضافه کرد: ستاد ملی کرونا  با توجه به خیز بیماری کرونا در کل دنیا و کشور طرح‌های مختلفی از جمله محله محور کردن مبارزه با کرونا با همکاری بسیج مستضعفان را به اجرا می‌گذارد.

دهقانی در باره نقش رسانه‌ها در این بحران گفت: تهیه خبر، عکس و فیلم در شرایط عادی با زمان بحران بسیار متفاوت است و رسانه‌ها در این شرایط وظیفه‌ای مهم برعهده دارند و از اعضای اساسی مدیریت بحران به شمار می‌روند.

وی ادامه داد: در زمانی که حادثه‌ای رخ می‌دهد اگر مدیران و کسانی که باید پاسخگو و شفاف سازی لازم را در بهترین زمان ممکن داشته باشند و با توجه به گسترش فضای رسانه‌ای مجازی این اقدام باعث می‌شود فضا در اختیار کسانی که در این زمینه کار حرفه‌ای انجام نداده‌اند، قرار نگیرد.

دهقانی اضافه کرد: در این شرایط که انقلاب ارتباطات اتفاق افتاده محدودیت خبر امکان پذیر نیست اما می‌توان به شکل حرفه‌ای خبر را در زمان خود و بموقع و شفاف اطلاع رسانی و از بروز شایعه‌ها  پیشگیری کرد.

وی با تاکید بر ضرورت اعمال مدیریت احساسات گفت: اصحاب رسانه باید مجهز به مدیریت احساسات شوند و نداشتن این شیوه مدیریت ممکن است به برخی مسائل مانند ایجاد ترس، وحشت و نگرانی‌ها دامن بزند.

دهقانی اظهار کرد: روزنامه نگار علاوه بر اطلاع رسانی، وظیفه آگاهی بخشی و ارتقای تاب‌آوری اجتماعی در زمان بحران را برعهده دارد.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر گفت: در زمان حاضر در زمینه تبلیغات محیطی در شهرها کارهای خوبی صورت گرفته و جا دارد این تبلیغات گسترش یابد.

وی تاکید کرد: در این شرایط حساس که بیشترین عامل شیوع بیماری بر اثر برگزاری تجمع‌ها رخ می‌دهد لازم نیست آئین تودیع و معارفه با حضور جمعیت زیاد برگزار شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: نقش رسانه‌ها در زمان بحران بسیار حساس است و می‌طلبد با مشارکت خانه مطبوعات آموزش‌های لازم در این  زمینه ارائه شود.

فاطمه کرمپور افزود: پرهیز از شتاب زدگی رسانه‌ها در انتشار برخی اخبار بویژه در زمان بحران ضروری است و باید با تامل و حساسیت بیشتری موضوع رصد شود.

وی با اشاره به هفته کتاب از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه گفت: کتاب یکی از ابزارهای مهم رشد هر جامعه به شمار می‌رود و انتظار است با توجه به شیوع کرونا و اعمال محدودیت‌ها فرصتی باشد تا بتوان بیشتر فضای آزاد خود را صرف مطالعه کرد.

کرمپور برضرورت ترغیب مردم به مطالعه تاکید کرد و اضافه کرد: هرچند امروز خرید کتاب از سبد خانوارها حذف شده‌است اما با توجه به تامین برخی زیرساخت‌ها در بخش‌های مختلف انتظار می‌رود فرهنگ مطالعه و خواندن کتاب در جامعه تقویت شود.

وی برضرورت راه‌اندازی پویش ترغیب مردم به مطالعه و کتابخوانی در جامعه راه‌اندازی شود.

معاون فنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با شروع موج سرما شیوع بیماری کرونا خیز جدیدی داشته است و در زمان حاضر در استان بوشهر شهرستان‌های بوشهر و تنگستان قرمز و هشت شهرستان دیگر زرد و نارنجی هستند.

محمد مهدی خواجه ئیان افزود: افزون بر رنگ بندی قرمز، زرد، نارنجی و سفید در زمینه شیوع کرونا به تازگی رنگ مشکی نیز تعریف شده که باید با رعایت محدودیت‌ها و پیشگیری‌های لازم تلاش کرد تا این استان به این وضعیت نرسد.

وی تاکید کرد: با وجود برخی محدودیت‌ها اما دیده می‌شود برخی از صنف‌ها به دلیل شرایط اقتصادی همکاری لازم را در زمینه اعمال محدودیت‌ها انجام نمی‌دهند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader