true

ویژه های خبری

true
    امروز شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

دشتستان بزرگ : کتاب “از سبخ زارهای جبری تا خراسان” نوشته محمدرضا دباش با حضور نویسنده کتاب و مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در کتابخانه مصلحیان بوشهر رونمایی شد.

به گزارش دشتستان بزرگ  به نقل از ایرنا؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر در این آئین گفت: با توجه به تمدن و پیشنیه تاریخی و فرهنگی این استان انتظار می‌رود، نویسنده‌های بوشهری توجه بیشتری در مکتوب کردن تاریخ و فرهنگ شفاهی استان داشته باشند.

کتاب از سبخ زارهای جبری تا خراسان در بوشهر رونمایی شد

سید علی  هاشمی افزود: پاسداشت نویسنده‌های بوشهری و آثار ایشان از وظایف ذاتی نهاد کتابخانه‌ عمومی است و برای برگزاری مستمر جلسه‌های رونمایی و نقد کتاب اعلام آمادگی می‌شود.

روزنامه نگار و فعال فرهنگی بوشهر نیز در این آئین گفت: کتاب “از سبخ زارهای جبری تا خراسان”، علاوه بر بیان خاطرات شخصی و شرح و توصیف زندگی در محله‌ جبری بوشهر در دهه ۳۰ خورشیدی، اطلاعاتی از وضعیت شهرستان‌های بوشهر، شیراز، اصفهان، مشهد و تهران در آن برهه تاریخی به مخاطب عرضه کرده‌ است.

اسماعیل منصور نژاد افزود:  این اثر به توصیف‌ چگونگی تعامل و رفتار مردم، وضع اقتصادی، وضعیت جاده‌ها، ماشین‌ها و مغازه‌ها، فروشنده‌ها و بازار در آن سال‌ها پرداخته است که می‌تواند برای پژوهشگران سودمند باشد.

این روزنامه‌نگار و فعال فرهنگی بوشهر اضافه کرد: همچنین در این کتاب از اصطلاحات و واژه‌های محلی همراه با پانوشت به خوبی استفاده شده که گامی برای پاسداشت گویش بوشهری است.

کتاب “از سبخ زارهای جبری تا خراسان”  از سوی انتشارات نای بند در ۴۰۸ صفحه منتشر شده است.

محمدرضا دباش متولد سال ۱۳۲۶ در بوشهر است که سال ۱۳۵۰ در رشته زبان و ادبیات  از دانشگاه اصفهان فارغ التحصیل شد و در کسوت معلمی در بوشهر فعالیت کرده است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader