true

ویژه های خبری

true
    امروز سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

دشتستان بزرگ : مدیرکل انتقال خون استان بوشهر از دریافت پلاسمای خون بهبود یافتگان کرونایی استان خبر داد و گفت: اجرای این طرح تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت دارد و در آینده نزدیک شاهد راه‌اندازی این خدمت برای بهبود بیماران کرونایی استان بوشهر هستیم.

به گزارش دشتستان بزرگ به  نقل از تنسیم  ؛ نرگس عبیدی ، با اشاره به کاهش ذخائر خونی در استان بوشهر اظهار داشت: به سبب ویروس کرونا میزان مراجعه کنندگان برای اهداء خون کاهش یافته و همین سبب کاهش ذخائر خونی در پی داشته است.

وی، بیشترین استفاده کنندگان از فرآورده‌های خونی را بیماران تالاسمی دانست و بیان کرد: ۵۰۰ بیمار تالاسمی در استان بوشهر دائم نیاز به فرآورده‌های خونی دارند که باید در هر شرایطی تامین شود.

مدیرکل انتقال خون استان بوشهر با تاکید بر توجه به نذر خون گفت: سوگواران دهه آخر ماه صفر می‌توانند در قالب نذر خون و کمک مومنانه با حضور در پایگاه‌های انتقال خون استان بوشهر نیاز بیماران به این ماده حیاتی را تامین کنند.

عبیدی، با بیان اینکه کمک مومنانه تنها مربوط به کمک‌های مالی و غذایی نیست تاکید کرد: هر فرد با اهداء خون حیات بخش خود می‌تواند ۳ بیمار نیازمند به خون را از مرگ نجات دهد.

وی، با اشاره به آیات قرآنی که هر کس نفسی را حیات بخشد و از مرگ نجات دهد مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده افزود: اهداء خون  دارای ارزش‌های فراوانی است که خداوند متعال به نجات انسان‌ها تاکید کرده است.

مدیرکل انتقال خون استان بوشهر با بیان اینکه در اهداء این ماده حیاتی در پایگاه‌های انتقال خون همه پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شود تصریح کرد: خانواده‌ها و اهداء کنندگان، در اهداء خون هیچ نگرانی در عرصه ویروس کرونا نداشته باشند چراکه همه دستورالعمل‌های بهداشتی در شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا رعایت می‌شود.

عبیدی، با اشاره به دریافت پلاسمای خون بهبود یافتگان کرونایی برای درمان  این بیماران خاطرنشان کرد: اجرای این طرح تاکنون  ۷۰ درصد پیشرفت دارد و در آینده نزدیک شاهد راه‌اندازی این خدمت برای بهبود بیماران کرونایی استان بوشهر هستیم.

وی،با اشاره به فعالیت خونگیری از اهداء کنندگان در ایام سوگواری افزود: در روزهای تعطیل دهه پایانی ماه صفر مراکز خونگیری استان بوشهر  در بوشهر و برازجان  از صبح تا ساعت ۱۲ پذیرای اهدا کنندگان خون بوده و از مردم تقاضا می‌شود نسبت به اهدای خون حیات بخش خود در این روزها اقدام کنند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader