true

ویژه های خبری

true
    امروز شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹
برای تزریق واکسن آنفلوآنزا هنوز دیر نشده است

دشتستان بزرگ مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت اصفهان با بیان اینکه در شرایط اقلیمی اصفهان شیوع ویروس آنفلوآنزا از حدود آذر ماه خود را نشان می دهد، گفت: هم اکنون توزیع واکسن آنفلوآنزا برای مادران باردار، بیماران خاص و کارکنان بیمارستان ها درحال انجام است و امیدواریم به زودی توزیع واکسن در داروخانه ها برای سایر مردم نیز شروع شود، اگرچه برای تزریق این واکسن هنوز دیر نشده است.

به گزارش دشتستان بزرگ :رضا فدایی ، با اشاره به شروع فصل سرما و احتمال ابتلا به آنفلوآنزا، اظهار کرد: گروه های آسیب پذیر برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری باید حتما واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند.

وی با اشاره به اینکه از دو هفته پیش سهمیه دولتی واکسن آنفلوآنزای برای مادران باردار، بیماران خاص و کارکنان بیمارستان ها در حال توزیع است، گفت: منظور از بیماران خاص بیماران سرطانی، پیوند عضو، تالاسمی و دیالیزی است.

مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر واکسن آنفلوآنزا تنها برای گروه های یاد شده توزیع می شود، افزود: از طرف بیمارستان و یا انجمن ها با این بیماران تماس گرفته و از آنها دعوت می شود تا در نقاطع تعیین شده برای تزریق واکسن آنفلوآنزا مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر واکسن آنفلوآنزا برای گروه های یاد شده به میزان کافی در استان تامین شده، افزود: سایر اقشاری که توصیه شده واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند مانند سالمندان، افراد مبتلا به دیابت و فشار خون و سایر افراد که بیماری ندارند ولی مایل اند واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند باید صبر کنند تا واکسن آنفلوآنزا از طریق داروخانه ها توزیع شود.

فدایی با بیان اینکه در شرایط اقلیمی اصفهان شیوع ویروس آنفلوآنزا از حدود آذرماه خود را نشان می دهد، گفت: بنابراین برای تزریق واکسن آنفلوآنزا دیر نشده است. هم اکنون توزیع واکسن آنفلوآنزا برای گروه های یاد شده درحال انجام است و امیدواریم به زودی توزیع واکسن در داروخانه ها برای سایر مردم نیز شروع شود اگرچه هنوز دیر نشده است.

مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت اصفهان با بیان اینکه به هر حال بهتر است همه افراد و گروه های پرخطر واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند، افزود: ممکن است سالمندان در خانه باشند و رفت و آمدی در بیرون از منزل نداشته باشند، ولی قطعا افرادی با آنها در تماس هستند که ممکن است ناقل بیماری باشند، بنابراین توصیه می کنیم گروه های خطر حتما واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند که عوارضی ندارد و واکسن خوب و ایمنی برای پیشگیری از ابتلا به آنفلوآنزا است.

ایسنا

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader