true

ویژه های خبری

true
    امروز سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
آغاز بزرگترین عملیات تبادل اسیران در یمن 

دشتستان بزرگ :بزرگترین عملیات تبادل اسرا از ابتدای درگیری‌های ویرانگر تقریبا شش ساله در کشور فقیر یمن، امروز (پنج‌شنبه) با پرواز هواپیماهای حامل صدها اسیر از مناطق تحت کنترل انصارالله  و دولت مستعفی آغاز شد.

به گزارش دشتستان بزرگ  به نقل از خبرگزاری رویترز، این روند مبادله اسیران که تحت نظارت سازمان ملل متحد و با تشکیلات لجستیکی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در حال انجام است، شامل حدود ۱۰۸۰ اسیر از میان سعودی‌ها و سودانی‌هایی می‌شود که نزد انصارالله گروگان بودند.

اولین هواپیماها از فرودگاه صنعا که تحت کنترل انصارالله است، بلند شدند.

یک مقام دولت مستعفی یمن به خبرگزاری فرانسه گفت: این روند آغاز شده است.

قرار است هواپیماهای دیگری از فرودگاه صنعا بلند شوند و صدها اسیر را به شهر سیئون در مرکز یمن که تحت کنترل دولت مستعفی است و همچنین فرودگاه ابها در جنوب عربستان سعودی منتقل کنند.

همچنین هواپیماهایی حامل صدها زندانی از صفوف انصارالله از فرودگاه سیئون به سمت صنعا پرواز کردند.

عبدالقادر المرتضی، رئیس کمیته امور اسیران تاکید کرد، تاکنون سه هواپیما حامل ۳۶۰ اسیر از اسیران ارتش و کمیته‌های مردمی یمن وارد فرودگاه صنعا شده‌اند و دو ساعت دیگر هم هواپیمای چهارم حامل ۱۱۰ اسیر خواهد رسید.

المرتضی تاکید کرد: فردا نیز ۲۰۰ اسیر از فرودگاه عدن به صنعا خواهند رسید و ما ۱۵۰ اسیر از صنعا آزاد خواهیم کرد. ما آماده ورود به مذاکرات جدید در خصوص توافقات جدید هستیم. امیدواریم تمام طرف‌ها با این پرونده تعامل انسانی داشته باشند.

این امر پس از آزادی دو شهروند آمریکایی در چارچوب معامله تبادل زندانیان با دولت مستعفی یمن صورت می‌گیرد و همزمان، عمان برای بازگشت ۲۵۰ یمنی از عمان و خارج از این کشور، دو پرواز به صنعا فرستاد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader