true

ویژه های خبری

true
    امروز سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

دشتستان بزرگ: رئیس شورای اسلامی بندر دیر استان بوشهر گفت: ارتقای گمرک این بندر برای توسعه مبادلات تجاری و اشتغال باید در اولویت اصلی مسئولان قرار گیرد.

به گزارش دشتستان بزرگ؛ مهران پوسه افزود: معیشت و چرخه زندگی مردم بندردیر به دریا از جمله مبادلات تجاری و گمرک وابسته است که باید تلاش کنیم تا زمینه و شرایط لازم برای تسهیل فعالیت آنان فراهم شود.

وی اضافه کرد: بندر دیر با وجود مرز آبی ۹۵ کیلومتری با خلیج فارس، امکانات کرانه و پسکرانه‌ای و برنامه ریزی برای احداث ۲۵ واحد صنایع پایین دستی شرکت‌های پتروشیمی در این شهر نیازمند ارتقای گمرک آن به اداره کل و داشتن مرز رسمی تجاری است.

رئیس شورای اسلامی بندر دیر اضافه کرد: در زمان حاضر زیرساخت اسکله آماده و ترانزیت کالاهای صادراتی، مسافرتی و وارداتی و گردشگری  و نزدیکی به چاه‌های نفتی گلشن و فردوس و سکوهای گازی مستقر در عسلویه و پارس جنوبی و پارس شمالی و انبارهای گمرک و اداره بندر از ظرفیت‌های مهم مبدلات تجاری این شهر است.

وی گفت: دیر به عنوان یکی از قدیمی ترین بنادر استان بوشهر زمینه ارتقا و پیشرفت دارد و اکنون نیز با میزان اظهارنامه سالانه چهار هزار و ۶۷ خروجی در امر صادرات کالای یخچالی و واردات به کشور رتبه یازدهم و در استان بوشهر رتبه اول را دارد.

پوسه، اشتغال جوانان را از اولویت اصلی مسئولان برشمرد و افزود: با ارتقای گمرک بندر دیر به اداره کل یکهزار از جوانان این مرز و بوم مشغول کار خواهند شد.

وی از نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی خواست برای ارتقای گمرک بندر دیر که کلید آن در مرکز کشور بویژه در هیات دولت است، تلاش،همکاری و حمایت ویژه‌ داشته باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر دیر مستقر بنودن مرزبانی در این بندر را یکی دیگر از مشکلات ملوانان و صفاران دانست و افزود: از نظر چارت تشکیلاتی و سازمانی و با توجه به مرز آبی گسترده هم اکنون فعالیت دریابانی در بندر دیر بصورت ناوگروه انجام می‌شود و شهروندان بویژه ملوانان و صفاران برای خدمات گیری دراین ارتباط باید به شهرستان همجوار رفت و آمد کنند.

بندر دیر (dayyer) مرکز این شهرستان با ۲۷ هزار نفر جمعیت در ۱۸۰ کیلومتری جنوب استان بوشهر قراردارد که شغل اصلی مردم ملوانی و صیادی است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader